Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Arkema kupiła producenta klejów strukturalnych

03.04.2013

Firma Arkema przejęła francuskie przedsiębiorstwo AEC Polymers, które specjalizuje się w produkcji klejów strukturalnych.

AEC Polymers to spółka z 10 – letnią historią, generując obroty w wysokości 3,5 mln euro rocznie. Arkema to międzynarodowy gigant w branży chemicznej, obecny w 40 państwach i osiągający sprzedaż 6,4 mld euro w ciągu roku. Pomimo takich dysproporcji obydwie firmy od dłuższego czasu ze sobą współpracowały. Niedawno AEC Polymers rozwinął bowiem produkcję klejów strukturalnych, które są oparte na technologii stworzonej przez Arkemę.

Seria oferowana przez AEC Polymers opisywana jest jako taka, która posiada zwiększone właściwości mechaniczne w porównaniu z konkurencyjnymi wyrobami.

Kleje strukturalne już w tej chwili znajdują zastosowanie w coraz szerszych obszarach przemysłu. Służą do montażu materiałów kompozytowych, tworzyw sztucznych, szkła oraz metali. Tylko w odniesieniu do tej ostatniej grupy materiałów ich właściwości są co najmniej równoważne funkcjonalnym zaletom spawania, a ponadto co ważne są rozwiązaniem tańszym.

Wzrost rynku klejów strukturalnego jest napędzany głównie poprzez poszukiwanie lekkich materiałów konstrukcyjnych stosowanych w motoryzacji, lotnictwie oraz transporcie wodnym. Także wzrost użycia tworzyw sztucznych w elektronice i gospodarstwach domowych przemawia za wzrostem rynku klejów strukturalnych.

- To przejęcie ilustruje naszą strategię rozwoju. Celem Arkemy jest dostarczanie specjalistycznych produktów z branży chemicznej o wysokiej wartości dodanej. Szczególnie mocno zależy nam na wyrobach, które będą znajdować wzięcie w segmencie kompozytowym – mówi Christian Collette, wiceprezes Arkemy. - Technologia stosowana przez AEC Polymers wykorzystuje głównie wytwarzane przez Arkemę kopolimery blokowe, takie jak nadtlenki organiczne oraz monomery akrylowe i metakrylowe.

Wyświetlono: 1606

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej