Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Arkema i Omya: umowa o współpracy

07.07.2014

Firmy Omya i Arkema podpisały porozumienie o współpracy dystrybucyjnej obejmującej całą Europę, za wyjątkiem Hiszpanii i Portugalii.

Zawarta umowa dotyczy usług dystrybucyjnych, które na rzecz Arkemy świadczyć będzie Omya. Chodzi o sprzedawanie wybranych gatunków dodatków do tworzyw sztucznych, zwłaszcza polichlorku winylu. To produkty o handlowych nazwach Plastistrength (pomaga przy przetwórstwie PCW poprzez poprawę wskaźnika płynięcia oraz eliminację defektów powierzchniowych powstających detali); Durastrength (modyfikuje własności PCW, poliwęglanu oraz PC/PBT oraz PC/ABS); Clearstrength (modyfikator udarności używany przy przetwórstwie PCW i poliwęglanów) oraz Biostrength (modyfikatory z tej serii mają duży wpływ na poprawę wydajności biopolimerów, m.in. PLA). Wszystkie wymienione dodatki produkowane są w holenderskiej fabryce Arkemy.

- Podpisane przez nas porozumienie o współpracy idealnie wpisuje się w długookresową strategię rozwoju branży dodatków dla tworzyw sztucznych w Europie. Dzięki temu produkty oferowane przez Arkemę osiągną jeszcze głębszą penetrację rynku. Jesteśmy zadowoleni z wielu synergii, które będą możliwe za sprawą współpracy z firmą Omya – powiedział Martin Burki, dyrektor w koncernie Arkema.

Wyświetlono: 1264

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej