Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

ANWIL ważną częścią grupy kapitałowej PKN Orlen

20.04.2018

PKN Orlen nie tylko nie zamierza sprzedawać ANWILU, ale też chce rozwijać włocławską spółkę, której jest właścicielem.

-  ANWIL to mocne aktywo w portfelu całej Grupy Orlen i zależy nam na jego dalszym rozwoju. Jest jednym z wiodących przedsiębiorstw wielkiej syntezy chemicznej – zapewnił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen podczas spotkania z przedstawicielami kadry menedżerskiej i związków zawodowych, a także pracownikami włocławskiej spółki z Grupy Orlen.

Podkreślił, że w 2018 r. PKN Orlen planuje rozpoczęcie budowy dużej instalacji nawozów we Włocławku, która istotnie zwiększy zdolności produkcyjne ANWILU w tym obszarze. W ocenie prezesa Orlenu ma to być świadectwo tego, że nawozowy profil ANWILU nie stanowi przeszkody w tym, by spółka w dalszym ciągu była w Grupie PKN Orlen. W ten sposób ANWIL stanowić ma integralny element strategii Grupy Orlen, ukierunkowanej na poszerzanie łańcucha wartości i wykorzystywanie synergii pomiędzy poszczególnymi obszarami. 

Spółka jest m.in. jedynym odbiorcą pary technologicznej z oddanej na początku roku inwestycji CCGT we Włocławku. Potencjał produkcyjny ANWILU w odniesieniu do nawozów azotowych wynosi ok. 1,16 mln ton rocznie. 

Wyświetlono: 451

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej