Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

ANWIL pod parasolem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

15.07.2019

ANWIL uzyskał wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w zakresie budowy instalacji granulacji mechanicznej. Dzięki temu firma przez 12 lat będzie mogła korzystać z udogodnień wynikających z przynależności do PSSE.

Instalacja granulacji mechanicznej jest jedną z trzech instalacji produkcyjnych – w ramach nowego ciągu nawozowego – mających powstać do połowy 2022 roku w ANWILU. Projekt wykona włoska firma Tecnimont S.p.A.

Uruchomienie we Włocławku trzeciej linii do wytwarzania nawozów wzbogaci portfolio produktowe ANWIL-u, a także rozwinie jego zdolności produkcyjne w tym obszarze o około 50% – z 966 tys. ton do 1,461 mln ton rocznie. Inwestycja przyczyni się także do powstania (firma zatrudnia obecnie około 1300 osób) 100 nowych miejsc pracy.

Dzięki lokalizacji projektu w Polskiej Strefie Inwestycji ANWIL skorzysta z wielu udogodnień, w tym ulg, usprawnień administracyjnych oraz prowadzonych działań promocyjnych. O zakwalifikowaniu projektu do PSSE zdecydowała ranga planowanego przedsięwzięcia, skala działalności firmy oraz jej pozytywny wpływ na sytuację gospodarczą w regionie. 

Od czasu zmiany zasad funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych we wrześniu 2018 roku – kiedy zniesiono ich granice – PSSE wydała decyzje o wsparciu inwestycji dla 20 przedsiębiorstw.

Tagi


Anwil
Wyświetlono: 1044

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej