Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

ANWIL interesuje się nawozami specjalistycznymi

09.10.2020

Jacek Mendelewski, członek zarządu ds. Produkcji w ANWIL-u przekonuje, iż spółka jest przygotowana na kolejne inwestycje w sektorze nawozowym.

- Nasze motto brzmi „Tworząc chemię, napędzamy przyszłość”. Zgodnie z tym hasłem, ANWIL realizuje aktualnie inwestycję za 1,4 mld zł w nową linię produkcji nawozów. Wpisuje się ona w tzw. projekty przyszłości. Dotychczasowe trzy instalacje nawozowe, które posiadamy są już bardzo wiekowe. Dwie z nich mają 50 lat, a jedna 21 lat. Dzięki nowej inwestycji nasze moce produkcyjne wzrosną o 50%, a jednocześnie wzbogacimy ofertę o cztery nowe typy nawozów, które już są na rynku u innych producentów i których potrzebują nasi klienci. Ta inwestycja to także wyższa efektywność produkcji nawozów, zmniejszenie energochłonności i wpływu na środowisko. Zakończenie przewidywane jest w 2022 r. Na pewno jednak nie jest to ostatni projekt rozwojowy w obszarze nawozów w naszej spółce – przekonuje członek zarządu ANWIL-u.

Dodaje przy tym, iż we firmie pilnie śledzone jest wszystko to, co dzieje się na rynku nawozów inteligentnych. Jest to nowy, obiecujący obszar badań, który ma szansę wzbogacić ofertę światowej branży nawozowej. Główną zaletą działania takich nawozów jest formuła, która ogranicza straty niezbędnych uprawom pierwiastków do środowiska oraz zwiększa dostępność składników mineralnych dla roślin. Pierwsze próby nad nawozami inteligentnymi już trwają. W Japonii i Niemczech są one używane w uprawach specjalistycznych.

- Gdy zostanie opracowana technologia do użytku przemysłowego, to wtedy bardzo mocno zainteresujemy się rozszerzeniem własnej produkcji o takie nawozy – zapewnia Jacek Mendelewski.

Tagi


nawozy Anwil
Wyświetlono: 530

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej