Nowości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Antysmogowa formulacja od Synthos Care

10.01.2020
Antysmogowa formulacja od Synthos Care

Synthos Care poinformował o antysmogowych właściwościach stworzonej przez siebie formulacji kosmetycznej VECTICELL Curcumin.

Uzasadniając podjęcie prac przedstawiciele spółki zakomunikowali, iż pył miejski wykazuje bezpośrednie oddziaływanie na komórki skóry człowieka, czyli wysusza skórę, niszczy warstwę lipidową, przyspiesza starzenie się cery. Dzieje się tak z powodu przenikania toksyn przez gruczoły łojowe i potowe, co powoduje uwolnienie wolnych rodników. Przez smog na skórze pojawiają się również przebarwienia i podrażnienia. Dlatego firmy kosmetyczne prześcigają się w przygotowywaniu produktów typu anti - pollution. Synthos Care, podążając za tymi trendami, przygotował formulację VECTICELL Curcumin, właśnie z myślą o jej działaniu antysmogowym.

Z testów Synthos Care wynika, że podanie VECTICELL Curcumin na komórki prowadzi do wzrostu ich proliferacji. VECTICELL Curcumin zastosowany w każdym badanym stężeniu chroni komórki ludzkich fibroblastów przed szkodliwym, cytotoksycznym działaniem pyłu miejskiego. Jednakże najlepszą ochronę przed śmiercią komórek obserwuje się przy stężeniach 80 i 100 µM. W wyniku zastosowania VECTICELL Curcumin nie obserwuje się wzrostu śmiertelności komórek nawet po dodaniu 200 µg Urban Dust na dołek.

Spółka poinformowała ponadto, iż wolna kurkumina nie tylko nie chroni przed cytotoksycznym działaniem pyłu miejskiego, ale również prowadzi do spadku żywotności komórek. Wraz ze wzrostem stężenia wolnej kurkuminy przy zastosowaniu pyłu miejskiego w każdej badanej ilości zaobserwowano spadek przeżywalności komórek fibroblastów. Przeżywalność komórek spada, aż do stężenia zastosowanego stężenia 60 µM. Między zastosowaniem wolnej kurkuminy w stężeniu 60 µM, a większym nie ma istotnej różnicy. Wolna kurkumina wraz z pyłem miejskim ma więc działanie kumulatywne na śmiertelność komórek.

Przedstawiciele Synthos Care przekonują, że można jednoznacznie stwierdzić, że formulacja VECTICELL Curcumin ma działanie anti-pollution, podczas gdy zastosowanie wolnej kurkuminy w takich samych stężeniach wzmaga działanie cytotoksyczne pyły miejskiego.

Wyświetlono: 1591

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej