Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Alupol Packaging wzmacnia obecność na rynku opakowaniowym

12.08.2015

Firma Alupol Packaging konsekwentnie realizuje swoją inwestycję, która polega na budowie w Oświęcimiu zakładu zajmującego się produkcją i uszlachetnianiem folii z tworzyw sztucznych oraz narzędzi wykorzystywanych w procesie druku opakowań giętkich.

W ramach swojej inwestycji Alupol Packaging zwiększa moce produkcyjne Segmentu Opakowań Giętkich. Firma, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Alupol Films, zakupiła nieruchomość w Oświęcimiu o powierzchni ponad 5 ha, wchodzącą w skład Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Teraz trwa wyposażanie obiektu w niezbędne maszyny. W tym celu spółka podpisała z Grupą Bobst umowę na dostawę urządzenia do metalizacji tworzyw sztucznych. Ponadto zawarła umowę z Maschinenfabrik Kaspar Walter GmbH na dostawę kompletnego ciągu technologicznego do produkcji cylindrów rotograwiurowych złożonego z automatycznej linii galwanicznej wraz z linią do grawerowania. Kupiła też od Kampf Schneid- und Wickeltechnik GmbH komplet trzech urządzeń do cięcia folii BOPP, z których największe ma szerokość 8700 mm.

Wszystkie nowe urządzenia zostaną zainstalowane w drugim półroczu 2016 r., gdy nowy zakład w Oświęcimiu zacznie funkcjonować.

Wyświetlono: 2454

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej