Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Albis dystrybutorem Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż

20.02.2017

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż z początkiem marca 2017 r. wyznacza spółkę Albis Polska, będącą częścią Albis Plastic, na swojego Autoryzowanego Dystrybutora.

- Nawiązanie współpracy jest potwierdzeniem, jak wielką wagę BOPS przykłada do wysokiej jakości i kompleksowej obsługi średnich i małych firm działających w branży przetwórstwa poliolefin w Polsce. Bardzo cieszymy się na współpracę z Albis Polska, gdyż jest to wiarygodny partner, który w ramach globalnej sieci udowodnił swój dystrybucyjny potencjał, m.in. w kooperacji z LyondellBasell w Europie. Jesteśmy przekonani, iż nasza współpraca w pozytywny i znaczący sposób wpłynie na rozwój polskiego rynku poliolefin – mówi Helena Huovinen, prezes zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż.

- Albis ma mocny zespół i dobrze rozwiniętą działalność w Polsce, zatem współpraca z BOPS dopełni nasze dotychczasowe portfolio, zapewniając naszym klientom dostęp do wspaniałej oferty produktów i usług tej spółki. BOPS jest liderem rynku poliolefin i nasza współpraca połączy eksperckość BOPS w zakresie produktów z naszą rozbudowaną siecią sprzedaży i obsługą klientów na polskim rynku. Albis posiada dogłębną wiedzę na temat produktów oferowanych przez BOPS, dzięki szeroko zakrojonej współpracy z LyondellBasell w Europie, co umożliwi mu szybkie rozpoczęcie obsługi klientów w Polsce – dodaje Ian Mills, dyrektor sprzedaży Albis Plastic.

W celu zapewnienia szybkich dostaw i kompleksowego serwisu przetwórcom poliolefin w Polsce, BOPS koncentruje się na obsłudze dużych przedsiębiorstw, natomiast Autoryzowani Dystrybutorzy BOPS docierają bezpośrednio do sektora firm małych i średnich. Autoryzowani Dystrybutorzy przechodzą regularne szkolenia w zakresie nowych produktów i usług BOPS. Firmy te również otrzymują wsparcie marketingowe ze strony BOPS. Autoryzowani Dystrybutorzy stanowią przedłużone ramię BOPS i w równym stopniu są odpowiedzialni za obsługę odbiorców materiałów oferowanych przez BOPS.

Albis Plastic to jedna z wiodących i globalnie działających firm w zakresie dystrybucji i przetwórstwa technicznych tworzyw termoplastycznych. Poza szerokim portfolio produktów znanych producentów tworzyw, oferuje przemysłowi przetwórstwa tworzyw, zróżnicowaną gamę tworzyw o wysokich parametrach technicznych oraz rozwiązania dla kompaundów i barwników. W 2015 r. Grupa Albis osiągnęła sprzedaż na poziomie 905 mln euro. Na całym świecie zatrudnia 1,2 tys. osób. Posiada 23 oddziały w Europie i jest także obecna w Afryce Północnej, na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Północnej. Jednocześnie jest Albis producentem: wytwarza compoundy i barwniki w sześciu fabrykach: trzech w Niemczech i po jednej w Wielkiej Brytanii, Słowacji i Chinach. W USA buduje aktualnie nową fabrykę dla technicznych kompaundów. 
 

Wyświetlono: 697

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej