Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

AkzoNobel umacnia się na polu badawczo - rozwojowym

19.04.2019

Koncern AkzoNobel uruchomił w Wielkiej Brytanii nowoczesny kompleks badawczo – rozwojowy.

Nowe centrum laboratoryjne zostało pomyślane, jako jednostka, w której można przetestować nowe produkty w warunkach naśladujących najbardziej ekstremalne środowisko. Budowa przeznaczonego dla branży lakierniczej i powłokowej kampusu, ulokowanego w Felling, kosztowała 12,6 mln euro. Główne prace realizowane w jednostce będą nakierowane na dostarczenie rozwiązań dla morskiego, naftowego i gazowego.

Jedną z kluczowych cech kampusu jest nowe laboratorium aplikacyjne i testowe. Będzie ono używane do testowania nowych produktów w ekstremalnych warunkach, takich jak odporność na temperaturę, ogień i wysokie ciśnienie. Obiekty umożliwią również naukowcom ekspozycję produktów na działanie chemikaliów i korozję.

Nowy obiekt w Felling znajduje się w odległości ok. 40 km od zakładu produkcyjnego farb AkzoNobel w Ashington. Zakład ten powstał w 2017 r. za kwotę 100 mln euro i jest jednym z najważniejszych centrów produkcyjnych koncernu w Europie.

AkzoNobel zatrudnia 3 tys. naukowców w 70 laboratoriach na całym świecie. Łącznie zaś firma z siedzibą główną w Holandii daje pracę 35 tys. pracowników i działa w ponad 80 krajach.

Wyświetlono: 1558

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej