Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

AkzoNobel kupuje część biznesu od BASF

17.02.2016

AkzoNobel uzgodnił z koncernem BASF przejęcie należącego do BASF segmentu biznesowego odpowiedzialnego za produkcję powłok przemysłowych. Kwota transakcji wynieść ma 475 mln euro.

Umowa obejmuje przejęcie od BASF technologii, patentów i znaków towarowych, a także zabezpieczenie dostaw do klientów na całym świecie, którzy działają w branży meblarskiej, powłok panelowych, energii wiatrowej i transportu. Oprócz tego AkzoNobel przejmie także fabryki, m.in. te zlokalizowane w Wielkiej Brytanii i Republice Południowej Afryki. Nabywana część biznesu BASF wygenerowała w 2015 r. przychody na poziomie blisko 300 mln euro.

- Omawiana akwizycja wzmocni naszą pozycję rynkową w sektorze powłok przemysłowych, a ponadto dobrze wpisuje się w podstawową działalność naszego przedsiębiorstwa – stwierdził Ton Buchner, dyrektor generalny AkzoNobel. Zakończenie transakcji planowane jest na drugą połowę tego roku.

BASF w sektorze powłok przemysłowych nie należy do rynkowych potentatów, a omawiany dział w całej strukturze koncernu nie odgrywa dominującej roli. Z kolei dla AkzoNobel biznes ten ma zupełnie inny wymiar. W  tym obszarze spółka notuje roczną sprzedaż na poziomie ok. 780 mln euro i jest globalnym liderem.

Wyświetlono: 1080

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej