Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Aktywne składniki kosmetyczne zyskują na znaczeniu

23.02.2019
Autor: Anna Jarosik

Aktywny składnik kosmetyczny to komponent, który powoduje zmianę lub efekt w jednym, lub większej liczbie parametrów kosmetycznych w produktach dla skóry (lub włosów). Wartość globalnego rynku aktywnych składników kosmetycznych szacuje się na 3,519 mld dolarów i rośnie ona w tempie 5,5% rocznie, aby w 2023 r. osiągnąć 4,596 mld dolarów.

Największą kategorią omawianych produktów są aktywne składniki do pielęgnacji, których udział w tej kategorii sięga 34%. Następne miejsca zajmują aktywne składniki działające przeciwzmarszczkowo z 24% udziałem oraz składniki działające jak filtry UV, których udział stanowił blisko 17%. Kolejne grupy aktywnych składników kosmetycznych to składniki pigmentujące skórę, złuszczające, rozgrzewające i chłodzące oraz składniki o właściwościach ochronnych.

Globalny rynek aktywnych składników kosmetycznych wykazuje dość obiecujący wzrost. Niektóre segmenty cieszą się dwucyfrową dynamiką, ponieważ konsumenci nadal domagają się produktów kosmetycznych z dodatkowymi funkcjami. Zasadniczo to potrzeby i wymagania konsumenta stanowią dominującą siłę napędzającą wzrost i nadające nowe kierunki rozwoju na globalnym rynku składników aktywnych.

Wartość rynku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki wynosi 1,16 mld dolarów i wzrośnie do 1,37 mld dolarów w 2023 r. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu CAGR dla tego regionu to zatem 3,3%. Wartość rynku w obydwu Amerykach to z kolei 1,103 mld dolarów i wzrost rzędu 5,7% do 2023 r. Z kolei w Azji rynek rósł będzie w tempie 7,1% rocznie i już teraz rynek aktywnych składników kosmetycznych na tym kontynencie wyceniany jest na 1,25 mld dolarów.

Wśród producentów i dostawców aktywnych składników kosmetycznych znajdujemy takie firmy, jak BASF; Evonik Industries; Royal DSM; Seppic; Symrise; IFF (International Flavors & Fragrances); Croda International / Sederma.

Wyświetlono: 1905

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej