Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Air Products: udany rok funkcjonowania nowego zakładu

26.09.2019

Air Products, wiodący dostawca gazów technicznych w Polsce, ocenia pierwszy rok od uruchomienia we Włocławku nowoczesnego zakładu do produkcji ciekłego dwutlenku węgla. Firma z zadowoleniem przyznaje, że przez minione 12 miesięcy zakład bez przerw realizował dostawy produktu na rynek, w pełni odpowiadając na zwiększone zapotrzebowanie w miesiącach letnich.

- Dynamiczny rozwój, optymalizacja procesów, podążanie za innowacyjnością to cechy, które doceniają nasi klienci i wyróżniają Air Products spośród konkurencji. Dzięki nowej inwestycji dysponujemy trzema niezależnymi liniami produkcyjnymi najwyższej jakości ciekłego CO2. Nieprzerwany cykl produkcyjny zdecydowanie umacnia naszą pozycję jako dostawcy ciekłego dwutlenku węgla w Polsce oraz wiodącego producenta ciekłego CO2 w Europie – powiedział Vaclav Harant, wiceprezes Air Products na teren Europy Centralnej, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw.

Specyficzne właściwości chemiczne dwutlenku węgla sprawiają, że znajduje on liczne zastosowania w przemyśle, zarówno w formie ciekłej, jak i gazowej. Wysokiej jakości oczyszczony i skroplony dwutlenek węgla wykorzystuje się przy gazowaniu napojów, dokarmianiu roślin w szklarniach, produkcji produktów chłodzonych i mrożonych, a także w transporcie kriogenicznym i pakowaniu artykułów spożywczych w atmosferze modyfikowanej (MAP).

Głównymi odbiorcami ciekłego CO2 od Air Products są firmy przemysłu spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego oraz produkcji rolnej z Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, a także z Ukrainy i państw ościennych. Aby zapewnić stałą produkcję ciekłego dwutlenku węgla, zakład we Włocławku pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, na trzy zmiany, w systemie pięciobrygadowym.

– W tej inwestycji zastosowaliśmy jedne z najbardziej nowoczesnych instalacji technologicznych w Europie. Dzięki zaawansowanej technologii skraplania i oczyszczania gazów stosowanej przez Air Products, skroplony dwutlenek węgla o wysokiej czystości spełnia wszystkie wymagania jakościowe stawiane przez polskie i międzynarodowe koncerny, do których należą m.in. Coca-Cola, PepsiCo, Żabka, Browar Namysłów, z którymi stale współpracujemy – dodał Jacek Cichosz, prezes polskiego oddziału Air Products.

Firma Air Products jest obecna w Polsce od 1992 roku i konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie wybieranych inwestycjach. W planach jest również budowa kolejnego zakładu produkcji suchego lodu we Włocławku, którego otwarcie planowane jest w 2021 roku.

Wyświetlono: 448

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej