Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

50 lat żywic Derakene firmy Ashland

02.09.2015

Ashland Performance Materials, jednostka biznesowa koncernu Ashland, świętuje 50 – lecie rynkowej obecności swojego flagowego produktu, czyli żywicy epoksywinyloestrowej o nazwie handlowej Derakene.

Firma, jako światowy lider w dziedzinie produkcji żywic i żelkotów kompozytowych, jest rynkowym pionierem także w dziedzinie produkcji żywic epoksywinyloestrowych. Udało jej się stworzyć trwałe, odporne na korozję żywice stosowane jako substytut tradycyjnych materiałów, takich jak metal i drewno. Produkt z rodziny Derakene charakteryzuje się dobrym poziomem przetwarzania i gwarantuje dłuższy okres życia wykonanych z niego wyrobów. Jego przemysłowe zastosowania obejmują budownictwo, transport, produkcję statków, siłowników wiatrowych oraz stacji odsiarczania gazu. Przy użyciu omawianego typu żywic wykonuje się m.in. zbiorniki, rurociągi, przewody w różnego rodzaju aplikacjach przemysłu chemicznego; statki i zbiorniki do transportu i gromadzenia silnie żrących kwasów, wkłady kominowe do instalacji odsiarczania spalin w elektrowniach opalanych węglem, zbiorniki wybielające stosowane w produkcji celulozy i papieru, polimerowo - betonowe ogniwa elektrolityczne.

Od wielu lat jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek przemysłowych z udokumentowanym doświadczeniem dotyczącym odporności na korozję w obszarze aplikacji wykonanych z materiałów kompozytowych z tworzyw sztucznych zbrojonych różnego rodzaju włóknami

Wyświetlono: 2254

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej