Artykuły - Przemysł detergentowy

3 w1: czysto, ekologicznie i pachnąco

27.06.2019
Autor: ARTYKUŁ PROMOCYJNY
3 w1: czysto, ekologicznie i pachnąco

Granulacja fluidalna i powlekanie komponentów wnoszą powiew świeżości przy projektowaniu innowacyjnych środków piorących i czyszczących.

Szwajcarski pisarz Jaques Rousseau powiedział niegdyś, że zmysł powonienia jest zmysłem wspomnień i pragnień. Zapachy są dla przemysłu środków piorących czynnikiem tak samo decydującym o sprzedaży, jak design w przypadku gadżetów elektronicznych, z tą różnicą, że działają na podświadomość, pobudzają mózg i jeszcze szybciej rozbudzają emocje. Limbiczne impulsy do zakupów coraz częściej ustępują miejsca racjonalnym argumentom: ustawy i rozporządzenia, rosnąca troska o środowisko naturalne i nastawienie użytkowników do kwestii takich, jak dobro zwierząt i zdrowie, odgrywają przy tym coraz większą rolę. Ekologia nie zmusza jednak do powrotu do ery balii i tar, tylko do intensywniejszej analizy opakowania przed jego zakupem. Z tego względu, że również handel dba o pozytywny wizerunek i bezlitośnie eliminuje zbędne produkty, wytwórcy coraz częściej stają przed wyzwaniem zamiany określonych składników na inne lub nawet opracowywania nowych receptur.

Więcej kreatywności dla detergentów

Celem rozwoju produktu jest z reguły optymalizacja uznanych produktów, które są udoskonalane pod kątem skuteczności ich działania, spełniania restrykcyjnych wymogów dotyczących procesów czyszczących przyjaznych środowisku naturalnemu, a ponadto bezpiecznego przechowywania, obchodzenia się z nimi i sposobów dozowania. Firma Glatt, niemiecki ekspert w dziedzinie projektowania cząstek, rozwoju procesów i budowy maszyn, oferuje niepowtarzalne możliwości i rozwiązania techniczne na bazie technologii fluidalnej i strumieniowej. Przy pomocy tych technologii aktywne substancje piorące, stabilizatory, enzymy, polimery, substancje zapachowe i aromatyzujące oraz inne składniki aktywne mogą być w optymalny sposób produkowane, chronione i uszlachetniane. Zastosowanie granulacji, aglomeracji i powlekania natryskowego, a także mikrokapsułkowania daje możliwość optymalizacji wrażliwych surowców ze względu na ich właściwości i funkcjonalność dla nowych receptur. W ten sposób poprawia się nie tylko rozpuszczalność, ale również zagwarantowana jest homogenna zawartość składników w cząstkach w szerokim, zaprogramowanym spektrum wielkości ziarna. Ponadto substancje funkcjonalne pozwalają się lepiej i skuteczniej kompaktować, jak również dozować. Są one bardziej stabilne w czasie magazynowania oraz mogą być koloryzowane zależnie od potrzeb projektu. Sfunkcjonalizowana powierzchnia zewnętrzna zapewnia uzyskanie wymaganych właściwości produktu. Rozpuszczalność, dyspergowalność, uwalnianie i jednorodność są tylko kilkoma parametrami gwarantującymi optymalną aktywność czyszczenia przy minimalnym udziale surowców. Część I dwuczęściowego cyklu artykułów przedstawia technologie granulacji natryskowej i mikrokapsułkowania.

Wyświetlono: 1176

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej