Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

17 - 18 kwietnia 2018 r. to czas targów Packaging Innovations

16.04.2018

17 i 18 kwietnia br. w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations.

- Wiemy, że kluczem otwierającym bramy sukcesu jest zbilansowane połączenie teorii z praktyką. Wypadkową tej kombinacji jest Strefa workShops, czyli przestrzeń stworzona dla zwiedzających, w której eksperci dzielą się swoim doświadczeniem, wtajemniczając uczestników w meandry branży. To 30 warsztatowych spotkań, będących esencją specjalistycznych zagadnień i wnikliwą analizą przypadku. Przykładowo Przemysław Kędzierski z Browaru Raduga wytłumaczy jak opakować niszowy produkt, aby dotrzeć do szerokiego grona klientów. Z kolei Robert Lis z DS Smith Packaging wyjaśni czym jest strategia opakowania i dlaczego warto ją wdrożyć w życie. Całość prezentacji zostanie oparta na przykładzie firmy FMCG. Udział w Strefie workShops jest bezpłatny dla zwiedzających – przekonują organizatorzy targów.

Podczas Packaging Innovations wystawcy zaprezentują ponad 70 innowacji rzucających nowe światło na opakowania. Rozwiązania, które w tym roku cieszą się szczególnym zainteresowaniem dotyczą marek dbających o środowisko. W strefie EKOPACK przedstawione zostaną m.in. opakowania poddawane recyklingowi. Firma Polpak Packaging zaprezentuje z kolei opakowania i zamknięcia z elementami naturalnego drewna. Dużym zaskoczeniem dla zwiedzających okazać może się TRUSTCONCEPT, czyli połączenie optycznych elementów z mobilnym dostępem do danych zaprezentowany przez firmę PC Print. Produkt daje pewność klientom, iż kupowany przez nich produkt jest oryginalny.

Młodzi projektanci po raz kolejny spotkają się w Strefie Studenta, konkursie pozwalającym kreatywnym twórcom postawić pierwsze kroki w świecie opakowań. Profesjonalne jury wyłoni trzy najlepsze projekty, łączące w sobie zaskakujący pomysł i funkcjonalność. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną.

Fachowa wiedza prezentowana przez branżowych profesjonalistów to kwintesencja dwóch konferencji organizowanych w ramach programu towarzyszącego targom Packaging Innovations. Pierwsza z nich - „Co mówi twoje opakowanie?” to trzecia już edycja Label Innovations, wydarzenia poświęconego kreowaniu unikatowych opakowań i etykiet.

Packaging (R)evolution to z kolei miejsce, w którym opakowania spotykają się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami. Prelegenci w krótkich prezentacjach opowiedzą o swoich pomysłach. Gościem specjalnym konferencji będzie Tomasz Szacon, przedstawiciel firmy Retail Poland, który opowie jak rozpocząć rozmowy z sieciami handlowymi i przekuć te rozmowy w sukces oraz pokaże jak wielkie znaczenie ma opakowanie zbiorcze.

Wyświetlono: 786

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej