Kalendarium

55th European High Pressure Research Group Meeting

Data: 03.09.2017 - 08.09.2017
Miejsce: Poznań, Polska

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gościć będzie wybitnych znawców tematyki wysokich ciśnień, pochodzących z kilkunastu krajów. Przyjadą oni na konferencję Europejskiej Grupy Wysokich Ciśnień (55th European High Pressure Research Group Meeting) w dniach 3-8 września, 2017 r.

55th European High Pressure Research Group Meeting to jedna z głównych serii międzynarodowych konferencji poświęconych wysokim ciśnieniom. Uczestniczyć w niej będzie ok. 250 badaczy, m.in. prof. Leonid Dubrovinsky i profesor Natalia Dubrovinskaia z Geoinstytutu w Bayreuth. W programie konferencji przewidziano aż 25 sesji wykładowych.

- Oboje są tegorocznymi laureatami, przyznawanej przez Szwedzką Akademię Królewską Nagrody Georgi Aminoff’a, którą w środowisku uznaje się za krystalograficznego Nobla. To dla nas zaszczyt, że będą oni uczestniczyć w poznańskiej konferencji – podkreśla prof. Andrzej Katrusiak, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji 55th EHPPGM, z Wydziału Chemii UAM.

To właśnie Leonid Dubrovinsky osiągnął, jak dotąd, najwyższe ciśnienie w laboratorium naukowym. W Poznaniu dla szerszej niż konferencyjna publiczności, wygłosi także wykład otwarty w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pod tytułem „Journey to the Centre of Earth 150 years after Jules Verne: Science – not fiction”.

- Na początku XXI w. badania w takich dziedzinach, jak chemia, biologia, farmacja ustalają standardy dobrobytu i lepsze warunki życia ludzkości. Nauki te będą musiały też zająć się i rozwiązać wiele problemów współczesnego życia. Mamy nadzieję, że 55th EHPPGM  będzie ważną częścią tego wyzwania - mówi profesor Henryk Koroniak, dziekan Wydziału Chemii UAM.

Konferencję dla Wydziału Chemii UAM organizuje Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, który na co dzień jest jednym z polskich liderów łączenia nauki z biznesem.

Więcej informacji o konferencji na http://ehprg2017.org/

Kalendarium

więcej