Polecamy
-
Wzrost sektora opakowań papierowych dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej
Opakowania z papieru i tektury cieszą się rosnącą popularnością na polskim rynku. Ich wykorzystanie jest wciąż na niższym poziomie niż w krajach rozwiniętych, co stymuluje wzrost ich wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Do najbardziej rozwojowych obszarów rynku opakowań papierowych i tekturowych należą te kierowane do branży farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Konsekwentny rozwój tych sektorów stanowi gwarancję dla wzrostu popytu.
Zapowiedzi
II Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Przemysłu Chemii Gospodarczej - ZAPRASZAMY!
24 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Przemysłu Chemii Gospodarczej. Sponsorem Głównym tegorocznej edycji jest Univar Poland Sp. z o.o. Sponsorami zostali: P.P.U. Adara Sp. z o.o., AkzoNobel Chemicals Representation and Services Sp.z o.o., Brenntag Polska Sp. z o.o. oraz Konica Minolta Sensing Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce.
Najnowsze artykuły/analizy
- Wzrost sektora opakowań papierowych dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej
- Centrum BioNanoTechno UwB: Jak nauka może wspierać przemysł?
- Rok 2011: Przemysł tworzyw sztucznych od A do Z
- Przemysł chemiczny powinien być bliżej konsumenta
- Chiny motorem rozwoju światowego rynku alkoholu izopropylowego
- Dodatki biobójcze w produktach chemii budowlanej
- Światowa branża nawozowa – dobre perspektywy, ale też i liczne wyzwania
- Tworzywa sztuczne w końcu na plusie
- Chemia budowlana – fuzje i przejęcia zdominowane przez inwestycje własne
- Rynek poliamidów odzyskuje siły
- Toksykowigilancja - czym jest i czy potrzebujemy jej w Polsce?
- Nadchodzą duże zmiany na światowym rynku propylenu
- Perspektywy globalnego rynku biotworzyw
- Żywice epoksydowe - co przyniosą kolejne miesiące?
- Inwestycje w B + R: Przemysł chemiczny na czwartej lokacie
Najnowsze nowości
- Bodo Möller Chemie: W ofercie pojawiają się środki rozdzielające Marbo i Marbocote
- DuPont: Rozwiązania firmy dla polskich kolei
- Borealis i Borouge rozbudowują ofertę poliolefin
- BOP poszerza zakres wytwarzanych poliolefin
- Najnowsze rozwiązania Wacker z segmentu farb i lakierów
- Bayer CropScience rozbudowuje swoje portfolio produktowe
- BASF wprowadza na rynek nowy monomer HPCA
- Nowości w Bodo Möller Chemie: Dodatki do smarów
- Merck poszerza ofertę pigmentów
- AspenTech wprowadza szkolenia online
- A. Schulman rozwija serię Polybatch
- Tereftalan 2-etyloheksylu w ofercie ZAK
- Clariant prezentuje nową generację środków opóźniających palenie
- Rhodia przedstawia nowe produkty z zakresu chemii gospodarczej
- Ashland prezentuje innowacje w zakresie ochrony przed UV
Selena zakończyła rozbudowę kompleksu produkcyjnego klejów i uszczelniaczy
Grupa Selena zakończyła rozbudowę kompleksu produkcyjnego klejów i uszczelniaczy Libra. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne oraz zwiększenie powierzchni magazynowej pozwoliła na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu o 40%. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 11 mln zł.
Nowoczesny kompleks produkcyjny Libra to jedna z dwóch spółek Grupy Selena zajmujących się wyrobem wysokiej jakości produktów klejących i uszczelniających. Inwestycja w rozbudowę kompleksu jest odpowiedzią na przewidywany w najbliższych latach – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach rozwijających się – rosnący popyt na asortyment tego segmentu. Już w 2010 roku Libra wykorzystała prawie 90% swoich mocy produkcyjnych. Koniecznym było więc dostosowanie mocy produkcyjnych do stale rosnących potrzeb rynkowych oraz zapewnienie wyższej konkurencyjności produkcji. Ponadto, powstała również nowoczesna hala magazynowa wysokiego składowania, co zapewniło optymalizację procesów logistycznych.
- Wobec przewidywanego wzrostu produkcji i sprzedaży zakładu w latach 2011–2014 zwiększenie mocy wytwórczych kompleksu Libra stało się naturalną koniecznością. W celu umacniania pozycji na rynku konsekwentnie inwestujemy w innowacje i w rozwój oferty asortymentowej. Jednocześnie, pracujemy nad polepszeniem efektywności m.in. poprzez optymalizację procesów produkcyjnych i logistycznych – powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Seleny FM.
Inwestycja w nowe maszyny i urządzenia produkcyjne zakładu Libra obejmowała zakup reaktora do produkcji mas uszczelniających i klejów (wraz z automatycznym systemem doważania surowców oraz zbiornikami na surowce) oraz trzech automatycznych linii do konfekcjonowania wraz z systemem pakującym i drukarkami.
Budowa nowoczesnej hali magazynowej o powierzchni 5000m2 umożliwiła zwiększenie miejsc paletowych z 2500 do ok. 7000. Hala została wyposażona w regały wysokiego składowania i specjalistyczne wózki elektryczne sterowane wiązką indukcyjną. Zarządzanie magazynem odbywać się będzie docelowo poprzez zintegrowany system informatyczny.
Selena kontynuuje procesy usprawniania struktur Grupy. W szczególności, pełnej integracji nowych podmiotów oraz doprowadzenia ich do zakładanej rentowności. Po latach rozwoju organicznego oraz szeregu ostatnich akwizycji Grupa koncentruje się na konsolidacji swoich biznesów i uzyskaniu efektów synergii w ramach istniejącej organizacji.
Wyświetleń: 131
Zobacz także
- DSM inwestuje w żywice
- Selena zakończyła rozbudowę kompleksu produkcyjnego klejów i uszczelniaczy
- Azoty Tarnów dostawcą surowca poszukiwanego w budownictwie drogowym
- Nowe produkty Perstorp
- Atlas kupił 86% udziałów firmy Izolmat
- Henkel: W Chinach powstaje największy na świecie zakład produkcyjny klejów
- BASF zwiększa produkcję Styrodur C
- Tytan Professional nagrodzony Złotym Laurem Konsumenta
- Matizol w rękach Grupy Selena
- Dodatki Dow Corning do farb i powłok
- Baumit otworzył najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Europie
- Atlas inwestuje na Białorusi
- Suwary przejmują Kartpol
- Nowa instalacja polibutadienu Evonik
- Lanxess przejmuje dział Material Protection koncernu Syngenta









chemia_budowlana

Komentarze