Chemia Polska
Ustaw jako startową
  Dodaj do ulubionych!

Polecamy

  • Pict

    Legislacja warunkuje zmiany na rynku uniepalniaczy

    Rynek uniepalniaczy (środków dodawanych do tworzyw w celu zmniejszenia lub redukcji ich palności) stosowanych w tworzywach sztucznych będzie w najbliższych latach rozwijał się znacznie szybciej niż cały rynek polimerów. Mówi się o wzroście na poziomie ponad 6% rocznie. Już teraz globalne zapotrzebowanie na antypiryny (czyli uniepalniacze) przekroczyło pułap 2 mln ton, choć jeszcze osiem lat temu było to 0,5 mln t mniej. Kluczowym czynnikiem napędzającym wzrost rynku uniepalniaczy są zmiany legislacyjne.

  • Pict

    Chemia gospodarcza – produkty dezynfekcyjne o szerokim zakresie zastosowania

    Mycie i dezynfekcja należą do najskuteczniejszych metod zapobiegania zakażeniom. Środki dezynfekcyjne obejmują preparaty do mycia oraz dezynfekcji różnych powierzchni, a także do dezynfekcji skóry rąk i ciała. Bogata gama produktów dezynfekcyjnych jest szczególnie widoczna w asortymencie chemii gospodarczej – zarówno profesjonalnej, jak i tej przeznaczonej dla konsumentów.

  • Pict

    Rynek transportu substancji chemicznych wykazuje istotny potencjał wzrostu

    W Polsce transportem drogowym przewożone jest w ciągu roku ok. 100 mln ton materiałów niebezpiecznych, kolejowym dalsze 16 mln ton, w tym w ruchu międzynarodowym 4,8 mln ton. Współczesna branża chemiczna w istotny sposób polega na firmach z sektora logistycznego. Każdego dnia transportem drogowym jest przewożone ok. 42 tys. ton chemikaliów.

...

Zapowiedzi

Katalog firm chemicznych Newsletter zapisz się już dziś Kup nasze czasopismo

Pict "Chemia i Biznes" nr 3/2012
Zapraszamy do najbliższego numeru czasopisma "Chemia i Biznes", który dystrybuowany będzie m.in. na targach Plastpol i Surfex. Tematyka numeru będzie szczególnie poświęcona przemysłowi tworzyw sztucznych i gumowemu, a także branży chemii budowlanej. Zapraszamy do współpracy!


Najnowsze artykuły/analizy


Najnowsze nowości

FM Logistic posiadaczem certyfikatu GMP


Dodano: 28.06.2011 - Komentarzy: (0)  

Firma FM Logistic, umacniająca swoje kompetencje w usługach dla przemysłu farmaceutycznego, uzyskała certyfikat GMP w zakresie magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych.


Uzyskanie certyfikatu przez FM Logistic poprzedzone było dwudniowym audytem przeprowadzonym przez inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w Warszawie, który miał na celu zweryfikowanie standardów pracy operatora w odniesieniu do zaleceń dobrych praktyk wytwarzania i dystrybucji.
- Cieszymy się niezmiernie z uzyskania certyfikatu GMP, który potwierdza jakość prowadzonej przez nas operacji. Mamy ambicje bycia liderem w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej dla sektora farmaceutycznego, zarówno w Polsce, jak i Europie, dlatego znalezienie się w prestiżowym gronie posiadaczy certyfikatu GMP jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do postawionego sobie celu – mówi Paweł Janicki, dyrektor ds. obsługi klienta, FM Logistic w Polsce.
Posiadanie GMP jest także bardzo istotne dla obecnych i przyszłych Klientów FM Logistic z sektora farmaceutycznego. To dodatkowa gwarancja, że stworzone przez FM Logistic procedury zostały zweryfikowane nie tylko przez audyty wewnętrzne działów jakości, ale również przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną. Dane firm, którym przyznany został certyfikat GMP są publikowane na stronach EMEA, wśród wytwórców Europejskich.




Słowa kluczowe: logistyka    FM_Logistic    przemysł_chemiczny    przemysł_farmaceutyczny    transport   


Wyświetleń: 545   

Komentarze










Kapitał ludzki logo Unia Europejska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2010 chemiaibiznes.com.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.