Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Szereg inicjatyw Fundacji PlasticsEurope Polska

Szereg inicjatyw Fundacji PlasticsEurope Polska

Fundacja PlasticsEurope Polska podsumowała swoją ubiegłoroczną aktywność. W opublikowanym Raporcie Rocznym z własnej działalności wymieniła szereg inicjatyw, których była inicjatorem, a które miały na celu upowszechnianie wiedzy o tworzywach sztucznych.

Czytaj »

PlasticsEurope Polska dobrze wywiązuje się ze swych zadań

- Działalność Fundacji PlasticsEurope Polska, kluczowego partnera w regionie centralnym, współpracującego blisko z Austrią, Czechami, Niemcami, Słowacją, Słowenią, Szwajcarią i Węgrami, przynosi znaczące korzyści dla całej branży tworzyw sztucznych, wykraczające poza europejskie stowarzyszenie PlasticsEurope – podkreśla Rüdiger Baunemann, dyrektor Regionu Centralnego PlasticsEurope.

Czytaj »

Rząd ma kilka uwag w odniesieniu do unijnej propozycji dotyczącej produktów z tworzyw sztucznych

Komisja Europejska opublikowała propozycję dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Polski rząd popiera ten dokument, choć ma w stosunku do niego kilka zastrzeżeń.

Czytaj »

Nie będzie kaucji na opakowania z tworzyw sztucznych

System kaucyjny odnoszący się do opakowań z tworzyw sztucznych nie zostanie w Polsce wprowadzony. W ocenie Ministerstwa Środowiska byłby nieefektywny.

Czytaj »

Kalendarium

z kraju

ze świata

Sierpień 2018
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
więcej