Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Jak uzyskać bezpieczeństwo wyrobów z tworzyw sztucznych?

Jak uzyskać bezpieczeństwo wyrobów z tworzyw sztucznych?

Grażyna Rymarz, kierownik Laboratorium Badań i Technologii Tworzyw Sztucznych Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Oddział Farb i Tworzyw w Gliwicach, opowiada o pracy, jaką musi wykonać jej jednostka w zakresie badania wyrobów z tworzyw sztucznych przed wprowadzeniem ich na rynek.

Czytaj »

Synthos: wzrost przychodów o 63,7%

Po dziewięciu miesiącach tego roku Synthos wypracował przychody ze sprzedaży w kwocie 5,434 mld zł. W analogicznym okresie minionego roku było to 3,319 mld zł. Zysk netto za trzy kwartały wyniósł 340 mln zł, podczas gdy za trzy kwartały 2016 r. było to 189 mln zł.

Czytaj »

Grupa Azoty: hossa w tworzywach sztucznych

Aż o 34% wzrosły w trzecim kwartale tego roku przychody Grupy Azoty w segmencie Tworzywa. Wyniosły one 352,42 mln zł. EBITDA segmentu Tworzywa sięgnęła 57,129 mln zł, wobec -9,803 mln zł rok wcześniej. Po dziewięciu miesiącach roku przychody segmentu są większe o 31,4%.

Czytaj »

Kolejny krok na drodze do realizacji projektu "Polimery Police"

Projekt „Polimery Police" uzyskał wszystkie zgody korporacyjne na poziomie Grupy Azoty, w tym zgodę Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki PDH Polska. To oznacza, że nie ma przeszkód, aby przejść do kolejnego etapu realizacji projektu. Będzie nim podpisanie umowy na zakup licencji na polipropylen.

Czytaj »

Kalendarium

więcej