Wiadomości - Tworzywa sztuczne

Szereg inicjatyw Fundacji PlasticsEurope Polska

Szereg inicjatyw Fundacji PlasticsEurope Polska

Fundacja PlasticsEurope Polska podsumowała swoją ubiegłoroczną aktywność. W opublikowanym Raporcie Rocznym z własnej działalności wymieniła szereg inicjatyw, których była inicjatorem, a które miały na celu upowszechnianie wiedzy o tworzywach sztucznych.

Czytaj »

PlasticsEurope Polska dobrze wywiązuje się ze swych zadań

- Działalność Fundacji PlasticsEurope Polska, kluczowego partnera w regionie centralnym, współpracującego blisko z Austrią, Czechami, Niemcami, Słowacją, Słowenią, Szwajcarią i Węgrami, przynosi znaczące korzyści dla całej branży tworzyw sztucznych, wykraczające poza europejskie stowarzyszenie PlasticsEurope – podkreśla Rüdiger Baunemann, dyrektor Regionu Centralnego PlasticsEurope.

Czytaj »

UE: kolejne propozycje ograniczenia używania wyrobów z tworzyw

Unia Europejska chce ograniczyć użycie niektórych przedmiotów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych i tym samym zmniejszyć ilość odpadów morskich. W tym celu zaproponowała projekt dyrektywy w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko.

Czytaj »

SABIC zaangażowany w rozwój koncepcji circular economy

– Branża tworzyw sztucznych w Europie nie jest zaskoczona wprowadzaniem przez organy Unii Europejskiej koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyjętą niedawno Strategią na Rzecz Tworzyw Sztucznych. Od dawna podejmujemy działania, które wychodzą naprzeciw tym postulatom – mówi Piotr Kwiecień, country leader w firmie SABIC Poland.

Czytaj »

Kalendarium

z kraju

ze świata

Sierpień 2018
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
więcej