Wiadomości - Transport i logistyka - Ze świata

Projekt ograniczenia emisji z non-ETS groźny dla Polski

Komisja Europejska zaproponowała nowe rozwiązania w temacie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w sektorach nieobjętych unijnym systemem handlu certyfikatami (non-ETS). Chodzi m.in. o gospodarkę odpadami, transport, budownictwo i rolnictwo. Nie są one korzystne dla Polski.

Czytaj »

INEOS ma już statki do transportu etanu z USA

Koncern INEOS dopina kolejne niezbędne szczegóły na drodze, która umożliwi mu importowanie ze Stanów Zjednoczonych do Europu etanu potrzebnego do produkcji etylenu. W Chinach oddano do użytku pierwsze dwa statki, którymi gaz będzie transportowany przez ocean.

Czytaj »

Logistyka w największej chemicznej firmie świata

Koncern BASF pochwalił się, w jaki sposób odbywa się w jego przypadku zarządzanie europejską siecią dystrybucji. To skomplikowany proces, bo chodzi o współpracę z setkami usługodawców.

Czytaj »

Port w Antwerpii utrzymuje atrakcyjność dla branży chemicznej

Port w Antwerpii, będący kluczowym ośrodkiem dla rozwoju europejskiego przemysłu chemicznego, podsumował 2014 r. Był to dla niego nie tylko rekordowy okres pod względem wielkości obsługiwanych ładunków, które dobiły do przystani, ale również realizacji lub ogłoszenia wielu inwestycji, których autorami są największe koncerny z branży chemicznej i petrochemicznej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej