Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Duże zmiany w zakresie infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym

Przygotowywane są duże zmiany w odniesieniu do strategicznej infrastruktury logistycznej ropy naftowej i paliw ciekłych. Celem jest wzmocnienia kontroli państwa nad tą infrastrukturą i umożliwienia optymalnego rozwoju sektora naftowego.

Czytaj »

Nowe zbiorniki na ropę dla PERN

PERN rozwija swoje aktywa w efekcie czego pojemność magazynowa jego parku zbiornikowego w Gdańsku przekroczy w ciągu najbliższych dwóch lat poziom 1 mln m³. To efekt podpisanej umowy z konsorcjum Mostostal Płock i Mostostal Warszawa w sprawie budowy dwóch nowych zbiorników na ropę - po 100 tys. m³ każdy.

Czytaj »

Grupa CIECH rozwija zaplecze i kompetencje w obszarze logistyki

CIECH udoskonala swoje zaplecze w obszarze logistyki i transportu. W tym roku zamierza zmodernizować istniejące już terminale załadunkowe, inwestować w nowe punkty załadunkowe oraz kontynuować proces budowy i automatyzacji swoich magazynów. Skorzystają na tym firmy transportowe współpracujące ze spółką chemiczną.

Czytaj »

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Grupa Azoty podpisała porozumienie z CTL Logistics w sprawie m.in. przejęcia spółek celowych, a tym samym konsolidacji działalności bocznic w Kędzierzynie - Koźlu i Puławach. Oznacza to, że od 1 stycznia 2018 r. wszystkie spółki zarządzające bocznicami w Grupie Azoty znajdą się w strukturach Grupy. Konsolidatorem usług bocznicowych jest Grupa Azoty KOLTAR, natomiast CTL Logistics pozostaje strategicznym partnerem Grupy Azoty w obszarze przewozów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej