Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Opakowania kluczowym bodźcem dla rozwoju branży barwników organicznych

Dokonana przez agencję MarketsandMarkets analiza rynku barwników organicznych, na który składają się barwniki azowe, triarylometanowe, ksantenowe, ftalocyjaninowe oraz tzw. wysokowydajne pigmenty, które to są stosowane w produkcji farb graficznych (drukowych), farb i powłok oraz tworzyw sztucznych, pokazuje dużą perspektywiczność stojąca przed tym sektorem.

Czytaj »

Przemysł opakowaniowy: efektywne przyspieszenie pakowania globalnym trendem

Dzisiejsze produkty są opracowywane, produkowane i wprowadzane na rynek znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Efektywność procesów to przede wszystkim zintegrowane systemy, których celem jest osiągnięcie większych prędkości produkcji, przy ograniczonej liczbie przestojów i strat materiałowych.

Czytaj »

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Najnowszy trend w sektorze kosmetycznym nie ma nic wspólnego z maskami do twarzy w płatach, produktami do konturowania czy rozświetlaczami. Ma również niewiele wspólnego z tzw. pięknem. Trend ten jest bowiem związany z ekologią. Coraz szersze grono firm kosmetycznych stara się wprowadzać dla swoich produktów tzw. zrównoważone opakowania, choć wciąż jest to proces trudny.

Czytaj »

Wiele powodów wzrostu rynku opakowań w tubach

Światowy rynek opakowań w tubie wart jest obecnie 7,06 mld dolarów. Jednak już w 2023 r. ma to być ok. 9,79 mld dolarów. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie zatem 5,46%. Prognoza ta obejmuje produkty w tubach z tworzyw sztucznych, papieru i aluminium, służące do wyciskania, skręcania i w sztyfcie (z wkładem), dla takich sektorów, jak higiena osobista, opieka medyczna, farmaceutyka oraz sektor spożywczy.

Czytaj »

Kalendarium

z kraju

ze świata

Sierpień 2018
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
więcej