Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Czy nowy system segregacji odpadów poprawi sytuację?

Polacy z coraz większą świadomością podchodzą do ochrony środowiska oraz segregacji odpadów, jednak poziom recyklingu w naszym kraju jest wciąż stosunkowo niski. Odpady stanowią niewykorzystany potencjał, a wiele surowców tracimy, ponieważ zamiast  do odzysku trafiają na składowiska – mówi Piotr Bruździak, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Stena Recycling.

Czytaj »

Forum Druku Cyfrowego ważnym punktem targów Cosmetic Business Poland

Forum Druku Cyfrowego to konferencja, która wskazuje trendy i nowe możliwości w zakresie designu opakowań. „Chemia i Biznes” objęła patronat nad wydarzeniem, które odbędzie się 28 września br. w ramach targów CosmeticBusiness Poland w Warszawie.

Czytaj »

Opłata recyklingowa na popularny wyrób z tworzyw sztucznych

Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy wykonane z tworzyw sztucznych nie będą już oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Nowe przepisy mają na celu zmniejszenie zużycia popularnych foliówek.

Czytaj »

„Okrągły stół” na temat gospodarki cyrkularnej

Wyzwania oraz bariery jakie stoją przed wdrożeniem gospodarki cyrkularnej były tematem pierwszego „okrągłego stołu” zorganizowanego przez Instytut Innowacyjnej Gospodarki oraz Koalicję „Reconomy”. W wydarzeniu (10 maja br., Warszawa) uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, firm, eksperci i naukowcy.

Czytaj »

Kalendarium

więcej