Wiadomości - Przemysł opakowaniowy

Segregacja odpadów ma być opłacalna

Ministerstwo Środowiska zapowiada poprawę efektywności segregacji odpadów. W tym celu opracowało nowe przepisy, których zamierzeniem jest uporządkowanie i ujednolicenie sposobów selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Czytaj »

BASF Polska: rozwijać innowacje na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

Marek Jagieła, dyrektor BASF Polska podkreśla istotę sukcesywnego zwiększania skali odzyskiwania surowców z odpadów organicznych. W jego opinii innowacje w dziedzinie tworzyw sztucznych stanowią drogę do efektywnego wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym, pozwalającej na ograniczenie zużycia surowców i ilości składowanych odpadów.

Czytaj »

Ministerstwo Środowiska chce, by korzystano z opakowań wielorazowych

Ministerstwo Środowiska poinformowało, iż pracuje nad rozwiązaniami, które zachęcą do używania toreb wielokrotnego użytku. Celem resortu jest doprowadzenie do sytuacji, w której jednorazowe torebki z tworzyw sztucznych, czyli tzw. foliówki zostaną objęte opłatą.

Czytaj »

Powstała Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Gospodarka cyrkularna stanowi jeden z priorytetów polityki gospodarczej Komisji Europejskiej. Stąd powstanie „rECOnomy”, czyli koalicji przedsiębiorstw i instytucji publicznych na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego.

 

Czytaj »

Kalendarium

więcej