Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Henkel pobił poziom 20 mld euro przychodów

W 2017 r. po raz pierwszy w swojej historii niemiecka firma chemiczna Henkel osiągnęła przychody przekraczające 20 mld euro.

Czytaj »

Polskie stoisko narodowe na targach Cosmoprof w Bolonii

Trwają przygotowania do jednego z największych wydarzeń targowych dla polskiej branży kosmetycznej w tym roku - Cosmoprof/Cosmopack w Bolonii (15-18 marca br.). Targi we Włoszech będą pierwszą imprezą branżową, na której Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizuje narodowe stoisko informacyjno - promocyjne w związku z realizacją branżowego programu promocji sektora kosmetycznego.

Czytaj »

Brexit nie podkopie fundamentów brytyjskiego rynku kosmetycznego

Dla wielu eksporterów z branży kosmetycznej, zainteresowanych działalnością w Wielkiej Brytanii, opuszczenie przez to państwo Unii Europejskiej wiąże się z dużą niepewnością, jeśli chodzi o przyszłe funkcjonowanie tamtejszego rynku kosmetycznego. Zdaniem ekspertów wielkich zmian nie należy się jednak spodziewać.

Czytaj »

Specjaliści od formulacji kosmetycznej spotkają się w Barcelonie

W dniach 16 – 17 maja 2018 r. w Barcelonie odbędzie się wydarzenie o nazwie 4th Future of Formulations in Cosmetics. Skoncentrowane będzie wokół zagadnienia formulacji w przemyśle kosmetycznym. Kwartalnik "Chemia i Biznes. Przemysł Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" jest jego patronem. 

Czytaj »

Kalendarium

więcej