Wiadomości - Przemysł kosmetyczny

Johnson&Johnson szuka innowacji kosmetycznych

Globalny koncern kosmetyczny Johnson & Johnson uruchomi w trakcie najbliższej edycji targów in-cosmetics (4 kwietnia br. w Londynie) nowe narzędzie o nazwie Flash Cosmetics Pitch, w ramach którego gromadzić będzie pomysły do wykorzystania w przemyśle kosmetycznym.

Czytaj »

PCC Exol: wartość inwestycji do 2020 r. to 36,5 mln zł

Firma PCC Exol ogłosiła bogaty plan inwestycyjny. W najbliższych latach zrealizuje szereg zadań, które rozwiną jej potencjał produkcyjny. Prace będą prowadzone w Płocku oraz w Brzegu Dolnym.

Czytaj »

Evonik rozwija kompetencje w branży kosmetycznej

Evonik nabywa firmę specjalizującą się w opracowywaniu alternatywnych systemów konserwujących do produktów kosmetycznych. Tym samym umacnia swoją pozycję, jako jednego z najważniejszych na świecie partnerów przemysłu kosmetycznego. Akwizycja umożliwi zaoferowanie klientom kompletnych rozwiązań dotyczących formuł.

Czytaj »

Rekordowy eksport polskich kosmetyków

Z najnowszych danych GUS wynika, że w 2016 r. eksport kosmetyków z Polski odnotował wzrost o 16% względem roku wcześniejszego w ujęciu finansowym. Branża sprzedała zagranicą prawie 602 tys. ton produktów. Wolumenowo było to 601,91 mln kg, o 11,&% więcej niż rok wcześniej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej