Wiadomości - Przemysł kosmetyczny

Deklaracje marketingowe dla sektora kosmetycznego - co nowego w latach 2018 i 2019?

Deklaracje marketingowe dla sektora kosmetycznego - co nowego w latach 2018 i 2019?

Lata 2018 i 2019 to dla branży kosmetycznej lata dużych zmian - na gruncie legislacji krajowej i zaleceń płynących z Dokumentu Technicznego Komisji Europejskiej.

Czytaj »

Rynek kosmetyczny i produktów higieny osobistej w UE warty ponad 77 mld euro

Według informacji opublikowanych przez europejskie stowarzyszenie Cosmetics Europe The Personal Care Association, europejski rynek kosmetyczny i produktów higieny osobistej został wyceniony na wartość 77,6 mld euro, bazując na cenach sprzedaży detalicznej w roku 2017. Jednocześnie uważa się, że rynek europejski (tj. Unii Europejskiej) jest największym na świecie.

Czytaj »

Globalny rynek produktów organicznych do pielęgnacji skóry z 10% tempem wzrostu

Agencja ResearchAndMarkets.com opublikowała raport analizujący globalny rynek produktów organicznych do pielęgnacji skóry. Oczekuje się, że będzie on przyrastał w tempie 10% rocznie do 2024 r.

Czytaj »

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Najnowszy trend w sektorze kosmetycznym nie ma nic wspólnego z maskami do twarzy w płatach, produktami do konturowania czy rozświetlaczami. Ma również niewiele wspólnego z tzw. pięknem. Trend ten jest bowiem związany z ekologią. Coraz szersze grono firm kosmetycznych stara się wprowadzać dla swoich produktów tzw. zrównoważone opakowania, choć wciąż jest to proces trudny.

Czytaj »

Kalendarium

więcej