Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Zużycie kauczuku naturalnego ma rosnąc szybciej niż się spodziewano

Stowarzyszenie Krajów Produkujących Kauczuk Naturalny (The Association of Natural Rubber Producing Countries, ANRPC) opublikowało prognozę dotyczącą światowego rynku tego surowca. Z oczywistych względów odnosi się ona do Azji, bo to właśnie tam istnieją plantacje kauczuku naturalnego.

Czytaj »

Lanxess podnosi prognozy na rok 2018

W pierwszym kwartale roku sprzedaż globalna Lanxess wzrosła o niemal 7%, do 2,565 mld euro, w porównaniu z 2,401 mld euro osiągniętymi w roku ubiegłym.

Czytaj »

Biesterfeld rozwija ofertę dystrybucyjną

Biesterfeld wzmacnia pozycję na europejskim rynku dystrybucyjnym. Po tym jak zawarł umowę z koncernem Evonik na sprzedaż dodatków dla przemysłu poliuretanowego, teraz poinformował o umowach z innymi dostawcami: Dymax w zakresie światłoutwardzalnych klejów przemysłowych i systemów utwardzania oraz ExxonMobil Chemical w zakresie kauczuków.

Czytaj »

Grupa MOL i JSR Corporation oddają do użytku fabrykę kauczuku

Węgierski koncern MOL i japoński JSR Corporation zainaugurowali działalność nowej fabryki kauczuku SSBR. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, zakład w Tiszaújváros dostarczy rocznie 60 tys. ton kauczuku i stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy.

Czytaj »

Kalendarium

więcej