Wiadomości - Przemysł gumowy

Kauczuk naturalny i fosforyty surowcami krytycznymi dla europejskiej gospodarki

Kauczuk naturalny i fosforyty surowcami krytycznymi dla europejskiej gospodarki

Wykorzystywane w przemyśle chemicznym kauczuk naturalny oraz fosforyty zostały zaliczone przez Komisję Europejską do surowców krytycznych dla unijnej gospodarki. Oznacza to, iż KE wdraża działania w ramach inicjatywy na rzecz surowców w celu zapewnienia ich bezpiecznej, zrównoważonej i przystępnej cenowo dostawy do europejskich użytkowników.

Czytaj »

Nadprodukcja znakiem charakterystycznym branży kauczukowej

Światowi producenci kauczuku syntetycznego stają przed wyzwaniem, jakim jest coraz większa nadprodukcja surowca, za którą od dawna już nie nadąża popyt.

Czytaj »

Dynamiczny wzrost przychodów i zysku Grupy Synthos

Grupa Synthos osiągnęła w pierwszym półroczu 2017 r. przychody w wysokości 3,709 mld zł, co stanowi wynik o 74% wyższy niż w pierwszym półroczu 2016 r. Zysk netto wyniósł 329 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku minionego było to 108 mln zł.

Czytaj »

Krahn Chemie rozbudowuje ofertę dystrybucyjną o nowoczesne typy krzemionki

Spółka Krahn Chemie przejęła na rynku polskim dystrybucję produkowanej przez firmę PPG krzemionki strącanej. To rozszerzenie współpracy istniejącej między obydwoma podmiotami na rynku włoskim. Tam bowiem Pietro Carini, włoska spółka-córka Krahn, od wielu lat pełni rolę partnera sprzedażowego i marketingowego firmy PPG.

Czytaj »

Kalendarium

więcej