Wiadomości - Przemysł gumowy

Zużycie kauczuku naturalnego ma rosnąc szybciej niż się spodziewano

Stowarzyszenie Krajów Produkujących Kauczuk Naturalny (The Association of Natural Rubber Producing Countries, ANRPC) opublikowało prognozę dotyczącą światowego rynku tego surowca. Z oczywistych względów odnosi się ona do Azji, bo to właśnie tam istnieją plantacje kauczuku naturalnego.

Czytaj »

Lanxess podnosi prognozy na rok 2018

W pierwszym kwartale roku sprzedaż globalna Lanxess wzrosła o niemal 7%, do 2,565 mld euro, w porównaniu z 2,401 mld euro osiągniętymi w roku ubiegłym.

Czytaj »

Biesterfeld rozwija ofertę dystrybucyjną

Biesterfeld wzmacnia pozycję na europejskim rynku dystrybucyjnym. Po tym jak zawarł umowę z koncernem Evonik na sprzedaż dodatków dla przemysłu poliuretanowego, teraz poinformował o umowach z innymi dostawcami: Dymax w zakresie światłoutwardzalnych klejów przemysłowych i systemów utwardzania oraz ExxonMobil Chemical w zakresie kauczuków.

Czytaj »

Synthos walczy o budowę spalarni

Synthos chce wybudować Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, czyli spalarnię, która pełniłaby również funkcje nowoczesnej elektrociepłowni. Sprawa jest jednak o tyle skomplikowana, że spalarni nie chcą środowiska ekologiczne.

Czytaj »

Kalendarium

więcej