Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Air Liquide podwaja swoją zdolność produkcyjną biometanu

Koncern Air Liquide poinformował, że od początku tego roku uruchomił już trzy nowe instalacje do produkcji biometanu. Powstały one w Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. 

Czytaj »

Dlaczego ropa naftowa znów drożeje?

Na globalnym rynku ropy naftowej miało być taniej, a tymczasem znów jest drożej. Adam Czyżewski, Główny Ekonomista PKN Orlen uważa, iż za wzrost cen spot powyżej 70 dolarów za baryłkę ropy Brent odpowiadają czynniki geopolityczne, mogące zakłócić bieżące dostawy ropy. Wśród nich najważniejsze jest ryzyko konfliktu w rejonie Zatoki Perskiej, ale też rozpad przemysłu naftowego w Wenezueli.

Czytaj »

Krahn Chemie dystrybutorem alkoholi OXO i kwasów neo ExxonMobil

Krahn Chemie GmbH włączyła do swojej oferty dystrybucję alkoholi OXO Exxal™, kwasów neo i produktu Vammar D10 firmy ExxonMobil™ w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Czechach i na Słowacji. Współpraca ta stanowi rozszerzenie istniejącego partnerstwa z Pietro Carini, włoską spółką zależną firmy Krahn.

Czytaj »

LyondellBasell i Albis Plastic kontynuują strategiczne partnerstwo

Albis Plastic GmbH zdecydowało o kontynuowaniu dotychczasowej, udanej współpracy dystrybucyjnej z LyondellBasell, która jest jedną z największych firm aktywnie działających w branży tworzyw sztucznych, chemikaliów i rafinerii na świecie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej