Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Jakie są szanse i zagrożenia dla konkurencyjności branży chemicznej w Europie?

Jakie są szanse i zagrożenia dla konkurencyjności branży chemicznej w Europie?

Robert Stankiewicz, prezes zarządu Dow na Polskę i kraje bałtyckie uważa, że konkurencyjność europejskiego przemysłu chemicznego nie jest obecnie wcale pewna. Potrzebne są zmiany w kształtowaniu polityki, ustawiające Europę w miejscu, w którym będzie ona mogła ponownie skutecznie konkurować z dowolnym regionem świata.

Czytaj »

Światowy przemysł petrochemiczny: rośnie znaczenie Iranu

Trwa wspierana przez państwo irańska ofensywa na światowym rynku petrochemicznym. Władze republiki poinformowały o zamiarze budowy wielkiego kompleksu petrochemicznego w tym kraju. Koszt projektu to 11,9 mld dolarów. Termin realizacji zadania: lata 2019 – 2024.

Czytaj »

AkzoNobel szuka autorów innowacyjnych pomysłów z dziedziny chemii

Koncern chemiczny AkzoNobel rusza z globalnym projektem wspierającym prace badawczo – rozwojowe. Program o nazwie „Imagine Chemistry” adresowany jest do start-upów, zespołów badawczych, naukowców akademickich i studentów z całego świata. Celem jest stawienie czoła głównym wyzwaniom współczesnej chemii.

Czytaj »

Chemours zapowiada redukcję emisji gazów cieplarnianych

Amerykańska firma chemiczna Chemours prognozuje, że do 2025 r. wprowadzane przez nią na rynek czynniki chłodnicze z rodziny Opteon przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 325 milionów ton. Najnowsze szacunki firmy zakładają 8% poprawę w stosunku do prognozy z 2015 r.

Czytaj »

Kalendarium

więcej