Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Konsolidacja na rynku octanu celulozy

Koncern Celanese i fundusz inwestycyjny Blackstone tworzą wspólną spółkę joint venture, która działać ma w obszarze octanu celulozowego. Celanese obejmie w niej 70% udziałów, a Blackstone 30%.

Czytaj »

Powstanie koncern HuntsmanClariant

Znacząca fuzja na światowym rynku chemicznym. Swoje udziały łączą koncerny Huntsman i Clariant. Powstanie firma z wiodącą pozycją w obszarze chemii specjalistycznej.

Czytaj »

Grupa MOL uznaje Polskę za kluczowy obszar swojej działalności

W trakcie targów Plastpol w Kielcach węgierska Grupa MOL zaprezentowała strategię do 2030 r. Zakłada ona, iż oczekiwany rozwój petrochemiczny pozwoli umocnić pozycję koncernu m.in. na polskim rynku. Zresztą obecność Grupy MOL na targach w naszym kraju była czytelnym potwierdzeniem faktu, że nadwiślański rynek jest dla firmy absolutnie kluczowy w zakresie jej działalności.

Czytaj »

Europejska chemia może się rozwijać, ale tylko pod pewnymi warunkami

W ocenie przedstawicieli BASF Polska europejski przemysł chemiczny stoi przed takimi wyzwaniami, jak efektywne wykorzystywanie swoich przewag konkurencyjnych oraz kreowanie środowiska przyjaznego innowacjom oraz skupienie się na produkcji specjalistycznej, jako sposobie na utrzymanie pozycji lidera w ujęciu globalnym.

Czytaj »

Kalendarium

więcej