Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Propozycja klasyfikacji bieli tytanowej jako substancji rakotwórczej jest pochopna

Propozycja klasyfikacji bieli tytanowej jako substancji rakotwórczej jest pochopna

- Ze względu na unikalne właściwości dwutlenek tytanu (biel tytanowa) jest kluczową substancją wielu produktów. Jednak zbyt pochopne zaklasyfikowanie go do kategorii substancji rakotwórczych może generować negatywne skutki gospodarczo-ekonomiczne - uważa Anna Zalewska z Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Czytaj »

Trudne czasy europejskiej branży rafineryjnej

Wysokie ceny energii, agresywna polityka firm spoza UE, zmniejszenie zapotrzebowania na produkty paliwowe, brak równowagi pomiędzy popytem na benzynę a olejem napędowym, duży wpływ unijnego prawa podnoszącego koszty produkcji i prowadzącego do spadku konkurencyjności - to wszystko w opinii organizacji FuelsEurope stanowi największe problemy, z jakimi zmaga się aktualnie europejski przemysł rafineryjny.

Czytaj »

Zawiązał się etylenowy kartel

Komisja Europejska prowadzi śledztwo w sprawie naruszania przepisów antymonopolowych na rynku petrochemicznym. Dochodzeniem objęte są m.in. takie koncerny jak szwajcarski Clariant oraz amerykańskie Celanese.

Czytaj »

Brenntag widzi potrzebę swego rozwoju w Azji

Brenntag, największa dystrybucyjna firma na świecie, rozwija swoją stosunkową niewielką jak do tej pory obecność w Azji. Przedsiębiorstwo przejęło właśnie Wellstar Enterprises, czołowego dystrybutora regionu, wywodzącego się z Hongkongu oraz jego trzy spółki zależne działające w Chinach.

Czytaj »

Kalendarium

więcej