Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Powstaje największa na świecie jednostka produkcyjna AdBlue

Koncern Yara otwiera największą na świecie jednostkę produkcyjną AdBlue. Norweskie przedsiębiorstwo już teraz jest globalnym liderem w dziedzinie produkcji AdBlue, ale kompleks w Niemczech dodatkowo jeszcze umocni jego pozycję.

Czytaj »

Lanxess przejął działalność Solvay w dziedzinie dodatków do fosforu

Koncern Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, z powodzeniem zakończył procedurę przejęcia działalności w obszarze chemikaliów fosforowych od belgijskiej grupy chemicznej Solvay, wraz z zakładem produkcyjnym w USA w Charleston w Karolinie Południowej.

Czytaj »

Dobry czas dla producentów chemii specjalistycznej

W ocenie ekspertów rynkowych, którzy uczestniczyli w ostatniej edycji The OXO Conference, czyli wydarzenia zorganizowanego przez Grupę Azoty, obecna sytuacja w przemyśle chemicznym, a dokładniej rzecz biorąc w sektorze alkoholi OXO oraz plastyfikatorów, jest sprzyjająca dla producentów.

Czytaj »

Wiadomo kto w 2017 r. był numerem jeden w światowej chemii

Koncern DowDuPont, utworzony z połączenia dwóch amerykańskich potentatów chemicznych, nie stał się w 2017 r., jak przewidywano, największą chemiczną spółką świata pod względem wysokości przychodów. Ogłoszone właśnie wyniki sprzedażowe okazały się niższe niż wyniki lidera przemysłu chemicznego, czyli niemieckiego BASF.

Czytaj »

Kalendarium

więcej