Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Grupa MOL uznaje Polskę za kluczowy obszar swojej działalności

Grupa MOL uznaje Polskę za kluczowy obszar swojej działalności

W trakcie targów Plastpol w Kielcach węgierska Grupa MOL zaprezentowała strategię do 2030 r. Zakłada ona, iż oczekiwany rozwój petrochemiczny pozwoli umocnić pozycję koncernu m.in. na polskim rynku. Zresztą obecność Grupy MOL na targach w naszym kraju była czytelnym potwierdzeniem faktu, że nadwiślański rynek jest dla firmy absolutnie kluczowy w zakresie jej działalności.

Czytaj »

Europejska chemia może się rozwijać, ale tylko pod pewnymi warunkami

W ocenie przedstawicieli BASF Polska europejski przemysł chemiczny stoi przed takimi wyzwaniami, jak efektywne wykorzystywanie swoich przewag konkurencyjnych oraz kreowanie środowiska przyjaznego innowacjom oraz skupienie się na produkcji specjalistycznej, jako sposobie na utrzymanie pozycji lidera w ujęciu globalnym.

Czytaj »

Lanxess spodziewa się w 2017 r. najlepszych wyników w historii

Sprzedaż niemieckiego koncernu chemicznego Lanxess wzrosła w pierwszym kwartale 2017 r. o 25% do poziomu 2,4 mld euro. Firma przewiduje teraz osiągnięcie najwyższych w swoich dziejach wyników za pełny rok, co ma związek m.in. z przejęciem amerykańskiego przedsiębiorstwa Chemtura.

Czytaj »

Grupa MOL z bardzo dobrymi wynikami za pierwszy kwartał

Węgierski koncern petrochemiczny MOL zanotował wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2017 r. we wszystkich segmentach biznesowych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej