Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

PKN Orlen chce pełnej kontroli nad czeskim Unipetrolem

PKN Orlen chce pełnej kontroli nad czeskim Unipetrolem

PKN Orlen złożył wniosek do Czeskiego Banku Narodowego o przeprowadzenie wykupu akcji Unipetrol reprezentujących ok. 5,97% kapitału zakładowego spółki. Zapewnienie pełnej kontroli nad czeską spółką zwiększy możliwość wykorzystania zaangażowanego przez PKN Orlen kapitału. Ostateczne rozliczenie transakcji powinno nastąpić w czwartym kwartale 2018 r.

Czytaj »

Chemikalia w przemyśle wydobywczym i wiertniczym

Przemysł wiertniczy i wydobywczy nie może się obyć w swojej działalności bez stosowania specjalistycznych środków chemicznych. Chodzi m.in. o zaawansowane płyny typu płuczka wiertnicza oraz płyny uzupełniające odwierty. Rynek dla tych wyrobów stale wzrasta.

Czytaj »

Air Liquide podwaja swoją zdolność produkcyjną biometanu

Koncern Air Liquide poinformował, że od początku tego roku uruchomił już trzy nowe instalacje do produkcji biometanu. Powstały one w Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. 

Czytaj »

Dlaczego ropa naftowa znów drożeje?

Na globalnym rynku ropy naftowej miało być taniej, a tymczasem znów jest drożej. Adam Czyżewski, Główny Ekonomista PKN Orlen uważa, iż za wzrost cen spot powyżej 70 dolarów za baryłkę ropy Brent odpowiadają czynniki geopolityczne, mogące zakłócić bieżące dostawy ropy. Wśród nich najważniejsze jest ryzyko konfliktu w rejonie Zatoki Perskiej, ale też rozpad przemysłu naftowego w Wenezueli.

Czytaj »

Kalendarium

więcej