Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Cefic: początek roku udany dla unijnego przemysłu chemicznego

Cefic: początek roku udany dla unijnego przemysłu chemicznego

Początek 2018 r. pokazał, że wszystkie wskaźniki opisujące branżę chemiczną w Unii Europejskiej nieznacznie wzrosły w stosunku do analogicznego okresu 2017 r.

Czytaj »

W 2023 r. wartość rynku środków antyadhezyjnych przekroczy 1 mld dolarów

Agencja MarketsandMarkets przedstawiła raport na temat globalnego rynku środków antyadhezyjnych, analizowanego według składników, tj. emulgatorów, olejów roślinnych, wosków i estrów woskowych oraz przeciwutleniaczy.

Czytaj »

ECHA raportuje wykonanie zadań za 2017 r.

Europejska Agencja Chemikaliów z siedzibą w Helsinkach zdała relację ze swojej aktywności w 2017 r. Był to dla niej czwarty rok realizacji wieloletniego programu prac i piąty rok, w którym wdrażała swoje cele strategiczne, w tym podstawowy, jakim było przygotowanie do ostatniego terminu rejestracji REACH, wypadającego na 31 maja 2018 r. Obejmowało to udzielanie wsparcia podmiotom rejestrującym mniejsze ilości chemikaliów.

Czytaj »

DuPont Safety & Construction: inwestycja za ponad 400 mln dolarów

DuPont Safety & Construction, jednostka biznesowa DowDuPont Specialty Products, ogłosiła plany, by zainwestować ponad 400 mln dolarów w zwiększenie zdolności produkcyjnych materiału Tyvek w swojej fabryce w Luksemburgu. Planowane zwiększenie produkcji, które wiąże się z rozbudową zakładu o nowy budynek i trzecią linię operacyjną, ma rozpocząć się w 2021 r.

Czytaj »

Kalendarium

więcej