Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Grupa MOL rozwija Projekt Poliole

Grupa MOL rozwija Projekt Poliole

Węgierska Grupa MOL kontynuuje swoje strategiczne zadanie inwestycyjne, jakim jest Projekt Poliole, czyli budowa na Węgrzech instalacji do produkcji tlenku propylenu. Podpisała właśnie umowę z thyssenkrupp na produkcję polioli polieterowych i glikolu propylenowego. Dzięki temu uzyskała już wszystkie licencje technologiczne oraz zabezpieczyła zasoby inżynieryjne dla każdej jednostki produkcyjnej w ramach Projektu Poliole.

Czytaj »

Przybywa mocy produkcyjnych dla wodorotlenku potasu

Koncern Inovyn zakończył w Antwerpii budowę instalacji do produkcji wodorotlenku potasu. Obiekt w Belgii produkował będzie surowiec w oparciu o technologię membranową. Pierwsze partie produktu trafiły już do odbiorców.

Czytaj »

Będą nowe regulacje w sprawie bisfenolu A

Komisja Europejska pracuje nad kolejnymi zmianami w prawie związanymi z używaniem bisfenolu A.

Czytaj »

Grupa MOL otwarta na współpracę ze start-upami

Węgierska Grupa MOL szuka w Europie start-upów oferujących innowacyjne rozwiązania. Wybrane przez nią podmioty będą miały okazję otrzymać dostęp do infrastruktury detalicznej Grupy MOL oraz szerokiej bazy klientów, co pozwoli im na przetestowanie swoich innowacyjnych rozwiązań. Zgodnie ze strategią do 20130 r., wykorzystanie zewnętrznego potencjału pomóc ma Grupie MOL stać się głównym źródłem rozwiązań w zakresie mobilności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej