Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Dow i DuPont na razie w Polsce bez zmian

Na razie nic się nie zmienia, jeśli chodzi o funkcjonowanie na polskim rynku firm Dow Chemical oraz DuPont. Na poziomie globalnym obydwa amerykańskie koncerny dokonały połączenia, ale w odniesieniu do naszego krajowego rynku, na którym funkcjonuje Dow Polska oraz DuPont Poland, wszystko pozostaje póki co po staremu.

Czytaj »

Sieć dystrybucji AdBlue będzie rosła

Na rynku dystrybucji AdBlue powinno dojść do szybkiego wzrostu spowodowanego nowymi regulacjami spalania (norma Euro 6). Duże firmy paliwowe już dziś powiększają liczbę punktów z dystrybucją tego roztworu.

Czytaj »

PCC Rokita: inwestycje w obszarze polioli polieterowych

PCC Rokita przygotowuje się do uruchomienia nowego ciągu polioli polieterowych do produkcji półproduktów. Grupa jest jedynym w Polsce i największym w Europie Środkowo - Wschodniej producentem polioli polieterowych, stosowanych w produkcji pianek poliuretanowych, wykorzystywanych m.in. w przemyśle meblarskim, budowlanym i motoryzacyjnym.

Czytaj »

Konferencja EHPRG 2017: Poznań był stolicą wysokich ciśnień

230 naukowców i przedstawicieli firm wykorzystujących rozwiązania wysokociśnieniowe gościło na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na konferencji Europejskiej Grupy Wysokich Ciśnień (55th European High Pressure Research Group Meeting).

Czytaj »

Kalendarium

więcej