Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Zielone światło dla zgazowania węgla

Ministerstwo Energii pozytywnie wypowiada się o technologii zgazowania węgla dla potrzeb przemysłu chemicznego. To istotne, bo w kwietniu br. Tauron i Grupa Azoty podpisały list intencyjny w od niesieniu do współpracy w realizacji projektu zgazowania węgla. 

Czytaj »

Grupa Azoty: polityka surowcowa ważnym obszarem zaktualizowanej strategii

Grupa Azoty w swojej zaktualizowanej strategii wskazuje na wagę polityki surowcowej w kontekście przyszłego rozwoju firmy.

Czytaj »

Synthos będzie wciąż ponosił koszty środowiskowe

Synthos utrzymuje, że nadal będzie musiał ponosić istotne nakłady inwestycyjne w celu zapewnienia zgodności z obecnymi i przyszłymi przepisami w zakresie ochrony środowiska. Spółka wskazuje, że tego rodzaju regulacje prawne stanowić będą jedno z głównych ryzyk dla jej działalności.

Czytaj »

Interesująca tematyka Kongresu Petrobiznes – Paliwa Chemia Gaz

Już po raz 12 w Warszawie odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki poświęcona rynkowi paliwowemu, chemicznemu i gazowemu – Ogólnopolski Kongres Petrobiznes. Temat przewodni tegorocznego spotkania (28 czerwca br.) brzmi: „Między polityką, bezpieczeństwem a biznesem - nowe wyzwania dla liderów rynku petrochemicznego i gazowego w Polsce”. Kongres odbywa się pod patronatem medialnym „Chemii i Biznes”.

Czytaj »

Kalendarium

więcej