Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Dyrektywa SEVESO III przedmiotem konferencyjnej debaty

Na temat tego, od kiedy mamy do czynienia z poważną awarią przemysłową w branży chemicznej dyskutowali w Wieńcu-Zdroju eksperci oraz specjaliści z Państwowej Straży Pożarnej, zakładów przemysłowych, a także przedstawiciele świata nauki.

Czytaj »

Prezydent Duda: Polska musi mieć silną biotechnologię

- Przyszłość biotechnologii jest przyszłością ogromną. To dziedzina, która będzie się cały czas unowocześniała – powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w Pałacu Prezydenckim konferencję "Technologie przyszłości. Biotechnologia".

Czytaj »

Metodologia RBI dla przemysłu petrochemicznego

Urząd Dozoru Technicznego proponuje wdrożenie metodologii Risk Based Inspection dla przemysłu rafineryjnego i petrochemicznego do celów planowania zakresów i terminów inspekcji urządzeń ciśnieniowych, w szczególności podlegających dozorowi technicznemu.

Czytaj »

Petrochemia buduje wynik finansowy PKN Orlen

PKN Orlen kontynuuje poprawę wyników finansowych. W trzecim kwartale tego roku płocki koncern uzyskał przychody w kwocie 24,73 mld zł, co jest wynikiem o 17,2% lepszym niż w trzecim kwartale 2016 r. Wynik EBITDA wg. LIFO wyniósł 3 mld zł i był o 800 mln zł wyższy względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Jednocześnie nastąpił wzrost przerobu ropy naftowej o 19% oraz wzrost wolumenów sprzedaży o 10% w stosunku do trzeciego kwartału 2016 r.

Czytaj »

Kalendarium

więcej