Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

Rynek składników karm dla zwierząt domowych

Agencja MarketsandMarkets dokonała analizy globalnego rynku składników karm dla zwierząt domowych (psów, kotów i ryb). Raport analizuje składniki, tj. zboża, mięso i produkty mięsne, warzywa, owoce, tłuszcze i dodatki, jak również źródło ich pochodzenia (zwierzęce, roślinne i syntetyczne).

Czytaj »

BASF nabywa aktywa zajmujące się produkcją nasion i ochrony roślin od firmy Bayer

Oprócz umowy podpisanej w październiku 2017 r., BASF zawarł umowę na zakup kolejnych biznesów i aktywów, które Bayer zaoferował, aby zbyć je w związku z planowanym przejęciem Monsanto (Monsanto Company Inc. to międzynarodowy koncern specjalizujący się w biotechnologii oraz chemii organicznej nastawionej na produkcję w zakresie rolnictwa).

Czytaj »

Rynek soli potasowej pod znakiem niskiego popytu

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police scharakteryzowała aktualną sytuację na rynku soli potasowej, czyli jednego z podstawowych surowców do produkcji nawozów.

Czytaj »

Globalny rynek surfaktantów rolnych czeka w latach 2018 - 2022 dynamiczny wzrost

Agencja ResearchandMarkets.com ocenia, że globalny rynek rolniczych środków powierzchniowo czynnych wygenerował w 2017 r. przychody w kwocie 1,37 mld dolarów. W 2022 r. ma to być już 1,88 mld dolarów, przy corocznym wzroście na poziomie 6,4%.

Czytaj »

Kalendarium

więcej