Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

Corteva Agriscience, Dow i DuPont: nowe spółki z podziału DowDuPont

Spółka DowDuPont ogłosiła nazwy trzech marek korporacyjnych, które powstaną zgodnie z planowanym podziałem spółki. Dział Agriculture zostanie nazwany Corteva Agriscience. Dział Materials Science przyjmie nazwę Dow. Dział Specialty Products pozostanie jako firma DuPont. 

Czytaj »

Lanxess przejął działalność Solvay w dziedzinie dodatków do fosforu

Koncern Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, z powodzeniem zakończył procedurę przejęcia działalności w obszarze chemikaliów fosforowych od belgijskiej grupy chemicznej Solvay, wraz z zakładem produkcyjnym w USA w Charleston w Karolinie Południowej.

Czytaj »

Evonik i DSM rozpoczną produkcję kwasów omega-3 z alg morskich

Dwa wiodące europejskie przedsiębiorstwa chemiczne: Evonik oraz DSM tworzą joint venture. W nowym podmiocie Veramaris obejmą po 50% udziałów i wspólnie będą zajmować się produkcją kwasów tłuszczowych omega-3 EPA i DHA z naturalnych alg morskich.

Czytaj »

Glifosat nie został zakazany

Unijny Stały Komitet ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz (SCoPAFF) podjął decyzję o przedłużeniu stosowania glifosatu w produkcji środków ochrony roślin na kolejne pięć lat. Za wnioskiem opowiedziało się 18 państw, przeciw było dziewięć, jedno państwo wstrzymało się od głosu. Polska głosowała za wydłużeniem licencji w skróconej formie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej