Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

ANWIL pomaga poszkodowanym przez wichury

Pomoc materialna dla mieszkańców powiatu sępoleńskiego, którzy ucierpieli w sierpniowych nawałnicach zostanie przekazana przez Fundację Orlen – Dar Serca z rekomendacji należącej do Grupy ORLEN spółki ANWIL. Pomocą tą będą nawozy azotowe produkowane przez włocławską firmę.

Czytaj »

Pierwsze półrocze 2017 r. pod znakiem strat w handlu zagranicznym chemikaliami

Po pierwszym półroczu 2017 r. polski przemysł notuje duże straty w zakresie handlu zagranicznego chemikaliami i produktami pokrewnymi. Znacząco niesprzyjająca sytuacja panuje w obszarze obrotu nawozami i tworzywami sztucznymi.

Czytaj »

Grupa Azoty wraca do pomysłu przejęcia Petrokemiji

Grupa Azoty złożyła niewiążącą ofertę objęcia udziałów w chorwackiej spółce Petrokemija. Tym samym lider polskiej chemii odświeża plan, który był analizowany już kilka lat temu, ale nie został wówczas sfinalizowany.

Czytaj »

Branża nawozowa: lepsze perspektywy dla Polski niż Europy Zachodniej

Jednym z najważniejszych obecnie trendów na rynku nawozów sztucznych jest fakt, iż większość krajów Europy Środkowo-Wschodniej zwiększa spożycie składników odżywczych, takich jak azot, potas i fosfor. Natomiast w Europie Zachodniej, a najbardziej w Niemczech, przewidywany jest spadek konsumpcji tychże składników odżywczych, głównie ze względu na zaostrzenie krajowych przepisów w zakresie stosowania nawozów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej