Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Włochy kolejnym miejscem międzynarodowej ekspansji Seleny

Włochy kolejnym miejscem międzynarodowej ekspansji Seleny

Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej na świecie – nabyła 64% akcji w kapitale zakładowym włoskiej spółki Uniflex. Przejęcie pozwoli na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych polskiej firmy oraz na wzmocnienie jej pozycji w Europie Zachodniej. W ostatnich miesiącach Selena rozwinęła zakres działalności w Kazachstanie i w Chinach.

Czytaj »

Nastąpią wzrosty na rynku powłok i farb

Firma Frost & Sullivan dokonała oceny potencjału światowego rynku powłok dekoracyjnych. Przewiduje, iż nastąpi znaczny wzrost popytu na przyjazne dla środowiska farby wodorozcieńczalne, które będą wypierały produkty rozpuszczalnikowe.

Czytaj »

Zrównoważony rozwój priorytetem działalności Henkla

Niemiecki koncern chemiczny Henkel poinformował o swoich osiągnięciach w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Zanotował poprawę wyników w kluczowych obszarach wpływających na realizację celów zrównoważonego rozwoju.

Czytaj »

Rekordowe przychody ze sprzedaży firmy Henkel

Koncern Henkel ogłosił wyniki za 2016 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 18,71 mld euro, co jest rezultatem o 3,5% lepszym niż w roku wcześniejszym. Skorygowany zysk operacyjny przekroczył 3 mld euro.

Czytaj »

Kalendarium

więcej