Nowości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Dyfrakcja laserowa: innowacyjna metoda identyfikacji mikroorganizmów

Dyfrakcja laserowa: innowacyjna metoda identyfikacji mikroorganizmów

Wrocławski start-up Bioavlee rozwija innowacyjną metodę identyfikacji mikroorganizmów opartą na dyfrakcji laserowej. Metoda pozwala ona na uzyskanie „odcisku palca" badanych drobnoustrojów w postaci wzorców uzyskanych dzięki dyfrakcji światła na ich koloniach. Technika ma zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

Czytaj »

Przemysł kosmetyczny skorzysta na opracowaniu nowej technologii produkcji kwasu hialuronowego

Firma Refimol z Łodzi rozpoczęła realizację projektu, jakim jest biotechnologiczna produkcja kwasu hialuronowego w oparciu o unikatowy ekstremofilny szczep zdolny do wykorzystania jako źródła węgla odpadowego glicerolu.

Czytaj »

Omyacare: Wapń w przemyśle kosmetycznym

Firma Omya wprowadza na rynek naturalne białe minerały z serii Omyacare, które spełniają standardy Ecocert dotyczące kosmetyków naturalnych i organicznych.

Czytaj »

PCC Exol rozwija portfolio produktowe

Spółka PCC Exol, będąca największym w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej producentem surfaktantów, rozwija swoje portfolio produktowe. W ciągu roku jej oferta powiększyła się o półwyroby dla budownictwa oraz wysokiej czystości komponenty do kosmetyków. Spółka rozwija także surfaktanty do zastosowań przemysłowych.

Czytaj »

Kalendarium

z kraju

ze świata

Sierpień 2018
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
więcej