Nowości - Przemysł kosmetyczny

BASF dostarcza wytycznych na temat produktów do pielęgnacji i higieny osobistej

Firma BASF dokonała przeglądu całej swojej oferty produktów do pielęgnacji i higieny osobistej, zgodnie z kryteriami normy ISO oraz regułami obliczeniowymi, przekazując producentom produktów kosmetycznych wytyczne i informacje dotyczące stopnia naturalnego pochodzenia składników.

Czytaj »

Ashland: brak snu nie musi być problemem dla skóry

Ashland wprowadził na rynek kosmetyczne rozwiązanie inspirowane nauką o genach zegarowych (ang. Clock genes) o nazwie handlowej Chronogen YST. Jest to odpowiedź na ryzyko pojawienia się niekorzystnych efektów na skórze spowodowanych zespołem nagłej zmiany strefy czasowej (ang. jetlag).

Czytaj »

Masło shea dla przemysłu kosmetycznego

Ciekawa informacja ze światowego rynku kosmetycznego: szacuje się, że potencjał rynku dla nigeryjskiego masła shea wynosi ok. 320 mln dolarów i stale rośnie.

Czytaj »

Clariant: nowe modyfikatory reologii

Firma Clariant ogłosiła wprowadzenie na rynek produktu o nazwie Aristoflex Silk. Jest to zupełnie nowy modyfikator właściwości reologicznych. Produkt wyróżnia się wyjątkową tolerancją na elektrolity. Dodatkowo daje skórze poczucie jedwabistości i miękkości, co wyróżnia produkty higieny osobistej z grupy premium, do której to adresowany jest produkt.

Czytaj »

Kalendarium

więcej