Nowości - Przemysł chemiczny

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Wydawnictwo Naukowe PWN wprowadziło na rynek księgarski nową pozycję „Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym”. Autorzy publikacji to Krzysztof Schmidt-Szałowski, Krzysztof Krawczyk, Jan Petryk oraz Jan Sentek. Wszyscy oni są obecnymi lub emerytowanymi naukowcami Politechniki Warszawskiej.

Czytaj »

Nowe narzędzia do pomiaru kąta zwilżania

Dwie niemieckie firmy współpracują nad udoskonaleniem techniki związanej z pomiarem kąta zwilżania w wysokiej temperaturze. To firmy Krüss, światowy lider w dziedzinie pomiaru kąta zwilżania oraz Linseis, specjalizujący się w analizach termicznych.

Czytaj »

PKN Orlen: innowacyjny projekt dotyczący produkcji biokomponentów

W ramach innowacyjnego projektu badawczego PKN Orlen uruchomił w Płocku stację doświadczalną, w której będzie rozwijał technologię produkcji biokomponentów wyższej generacji, pozyskiwanych z glonów olejowych. Do ich wytwarzania wykorzystywane będą wody poprodukcyjne oraz dwutlenek węgla pochodzący z procesów rafineryjnych.

Czytaj »

Projekt Rheticus: wspólna praca koncernów Evonik i Siemens

Koncerny Evonik i Siemens planują wykorzystać energię elektryczną pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych i bakterii, aby przekształcić dwutlenek węgla w specjalistyczne chemikalia.

Czytaj »

Kalendarium

więcej