Artykuły - Przemysł opakowaniowy

Szkło czy tworzywo? Opakowanie dopasowane do potrzeb

Szkło czy tworzywo? Opakowanie dopasowane do potrzeb

Silna konkurencja na rynku kosmetycznym i chemii gospodarczej sprawia, że rośnie wpływ opakowania na wynik sprzedaży. Musi być niepowtarzalne, przykuwać wzrok, a przy tym budzić pozytywne skojarzenia.

Czytaj »

Organizacje branżowe wspierają przemysł

Firmy operujące w poszczególnych segmentach przemysłu chemicznego potrzebują organizacji branżowych, które w ich imieniu potrafiłyby pilnować ważnych dla nich spraw.

Czytaj »

Producenci sody omijają przeszkody

Choć rynek sody kalcynowanej przeszedł w ostatnim czasie dość spore zmiany, to kilka rzeczy jest na nim stałych. Wciąż utrzymuje się wysoki popyt na ten produkt oraz wciąż największym zmartwieniem firm odpowiedzialnych za jego produkcję są wysokie koszty wytwórcze. Na szczęście też branża sodowa jest jedną z tych gałęzi przemysłu chemicznego, w których obecność producenta z Polski jest istotna.

Czytaj »

Świat coraz chętniej kupuje opakowania z Polski

Polska staje się coraz ważniejszym eksporterem opakowań z tworzyw sztucznych, a sprzedaż tych wyrobów na zagraniczne rynki zajmuje podstawowe miejsce w strategiach rozwoju wielu rodzimych producentów opakowań. Jak tłumaczą przedstawiciele Polskiej Izby Opakowań, zdolności wytwórcze krajowej branży opakowaniowej całkowicie pokrywają zapotrzebowanie naszego rynku na tego rodzaju wyroby, a w dodatku przemysł ten jest w stanie swobodnie realizować zamówienia z rynków zagranicznych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej