Artykuły - Przemysł gumowy

Organizacje branżowe wspierają przemysł

Organizacje branżowe wspierają przemysł

Firmy operujące w poszczególnych segmentach przemysłu chemicznego potrzebują organizacji branżowych, które w ich imieniu potrafiłyby pilnować ważnych dla nich spraw.

Czytaj »

Przemysł chemiczny w 2014 r.: nastroje lepsze od statystyk

W 2014 r. polski przemysł chemiczny nie poprawił swoich wyników. W większości obszarów kluczowych dla branży i działających w niej firm zanotowano słabsze rezultaty w porównaniu z osiągniętymi rok wcześniej. Pokazuje to, że choć powszechna opinia o polskiej gospodarce wskazuje na jej ciągły rozwój, to dogłębne wczytanie się we wskaźniki jednej z ważniejszych gałęzi przemysłu, nakazuje te powszechne sądy zweryfikować.

Czytaj »

Miasta w cieniu zakładów chemicznych

Kondycja większości miast, w których swoją siedzibę mają firmy chemiczne, uzależniona jest od pomyślności samych zakładów. Nic więc dziwnego, że spółki tworzące rodzimą chemię są niezwykle cenne dla samorządów i stanowią przedmiot ich dużego zainteresowania. Kooperacja odbywająca się między obydwiema stronami od dawna już prowadzona jest na bardzo wielu płaszczyznach.

Czytaj »

Te inwestycje nigdy nie zostały zrealizowane

Nie wszystkie oficjalnie ogłoszone lub tylko zapowiadane inwestycje w branży chemicznej udało się w Polsce w ostatnich latach zrealizować. Postanowiliśmy zatem przypomnieć te, które z różnych względów nie doszły do skutku. W gronie firm, których zamierzenia nie doszły do skutku znajdują się praktycznie wszystkie największe przedsiębiorstwa chemiczne w naszym kraju. Pewna gama projektów przepadała bezpowrotnie, do innych - w przyszłości - być może będzie jeszcze możliwość powrotu.

Czytaj »

Kalendarium

więcej