Wiadomości ze świata

Covestro ratuje swój hiszpański kompleks produkcyjny

Covestro ratuje swój hiszpański kompleks produkcyjny

Niemiecki koncern Covestro przygotowuje dużą inwestycję w Hiszpanii. Kosztem 220 mln euro zwiększona zostanie tam produkcja MDI. Jednocześnie w tej samej lokalizacji powstanie jednostka do produkcji chloru. Oznacza to, że kompleks produkcyjny nie zakończy swojej działalności.

Czytaj »

REACH obejmie wkrótce 25 tys. chemikaliów

Europejska Agencja Chemikaliów rozpoczyna ostatni, trzeci etap przygotowań związanych z rejestracją chemikaliów wprowadzanych do obrotu w państwach UE.

Czytaj »

Spolana kończy używanie rtęci w ramach produkcji chloru, ale wciąż będzie wytwarzać PCW

Od początku grudnia br., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Orlen, czeska spółka Spolana dostosowała się do wymagań określonych w przepisach prawa czeskiego i europejskiego, całkowicie zaprzestając stosowania rtęci w swoich zakładach produkcyjnych chloru. Jednocześnie, we współpracy z organami samorządowymi i Ministerstwem Środowiska, rozpoczęła proces rekultywacji środowiska naturalnego na terenie zakładu.

Czytaj »

Evonik poszerza ofertę dla przetwórców tworzyw sztucznych

Evonik przejmuje od firmy 3M dział kompozytów z dodatkami o wysokim stężeniu. Tym samym asortyment dodatków specjalnych dla branży tworzyw sztucznych zostaje rozszerzony o dodatki stałe. Nowa technologia umożliwia innowacyjne rozwiązania dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przejęcie podkreśla koncentrację spółki Evonik na głównej dziedzinie rozwoju, czyli dodatkach specjalnych.

Czytaj »

Kalendarium

z kraju

ze świata

Grudzień 2017
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
więcej