Wiadomości ze świata

Evonik skorzysta z technologii Siemensa

Koncern chemiczny Evonik i firma Siemens ogłosiły kluczowe partnerstwo, w ramach którego zarządzania danymi tego pierwszego przedsiębiorstwa odbywać się będzie przy pomocy narzędzia o nazwie Comos.

Czytaj »

145 tys. osób odwiedziło targi Achema w Niemczech

We Frankfurcie odbyły się targi Achema (11 – 15 czerwca br.). Zgromadziły ponad 3,7 tys. wystawców, m.in. „Chemię i Biznes” z 55 państw. Prezentowano m.in. najnowszy sprzęt i innowacyjne procesy dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i spożywczego. Targi odwiedziło ok. 145 tys. osób.

Czytaj »

Azot i tlen gazami o największym znaczeniu przemysłowym

Globalny rynek gazów przemysłowych korzysta na rosnącym wśród konsumentów zapotrzebowaniu na tzw. świeżość produktów spożywczych. Przede wszystkim konsumenci domagają się mniejszej ilości dodatków, zwłaszcza konserwujących. Zwracają szczególną uwagę na bezpieczniejsze i świeższe produkty, co w konsekwencji zwiększa zapotrzebowanie na gazy przemysłowe. W rezultacie branża spożywcza kupuje coraz większe ilości gazów przemysłowych, które są dopuszczone do stosowania w przemyśle spożywczym.

Czytaj »

Przemysł opakowaniowy: efektywne przyspieszenie pakowania globalnym trendem

Dzisiejsze produkty są opracowywane, produkowane i wprowadzane na rynek znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Efektywność procesów to przede wszystkim zintegrowane systemy, których celem jest osiągnięcie większych prędkości produkcji, przy ograniczonej liczbie przestojów i strat materiałowych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej