Wiadomości z kraju

31 maja 2018 - ostatni termin rejestracji REACH. Co trzeba zrobić?

31 maja 2018 - ostatni termin rejestracji REACH. Co trzeba zrobić?

31 maja 2018 r. upływa ostatni termin rejestracji substancji chemicznych w zakresie 1-100 ton w ramach systemu REACH. Zostało już niewiele czasu, by sprostać temu zadaniu. 

Czytaj »

Systemy ociepleń stają się coraz bardziej niezawodne

141 osób z Polski, Niemiec, Włoch, Litwy i Ukrainy wzięło udział w V Międzynarodowej Konferencji ETICS zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) w Łochowie. Spotkanie polskiego sektora ociepleń, największego w Unii Europejskiej, było też okazją do obchodów 15-lecia SSO.

Czytaj »

Co robić, aby przekonać firmy do idei gospodarki obiegu zamkniętego?

Optymalizacja obiegu odpadów może przekonać biznes do realizacji idei gospodarki obiegu zamkniętego – uważa Paweł Herman z firmy Stena Recycling, specjalizującej się w zarządzaniu odpadami, recyklingu oraz usługach środowiskowych.

Czytaj »

Grupa Selena: najwyższa w historii sprzedaż w pierwszym kwartale

Grupa Selena, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej w Polsce i naszej części Europy, w pierwszym kwartale 2018 r. osiągnęła najwyższe w historii przychody ze sprzedaży w wysokości 248 mln zł, co oznacza wzrost o niemal 13% w ujęciu rok do roku. Po raz pierwszy Grupa uzyskała również w pierwszym kwartale roku dodatni wynik EBIT, który wynosi 738 tys. zł.

Czytaj »

Kalendarium

więcej