Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Włochy kolejnym miejscem międzynarodowej ekspansji Seleny

30.03.2017
Włochy kolejnym miejscem międzynarodowej ekspansji Seleny

Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej na świecie – nabyła 64% akcji w kapitale zakładowym włoskiej spółki Uniflex. Przejęcie pozwoli na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych polskiej firmy oraz na wzmocnienie jej pozycji w Europie Zachodniej. W ostatnich miesiącach Selena rozwinęła zakres działalności w Kazachstanie i w Chinach.

Transakcja wyceniana na ponad 7 mln zł zapewni spółce wiodącą pozycję na rynku europejskim w segmencie produktów akrylowych. Nowy zakład produkcyjny w portfolio Seleny to element i realizacja zapowiadanej na początku tego roku strategii intensyfikacji działań na rynkach zachodnich.

- Przejęciu firmy Uniflex, włoskiego lidera specjalizującego się w produkcji uszczelniaczy akrylowych, to znakomite uzupełnienie oferty produktowej Seleny na rynku globalnym oraz lokalnym. Dzięki efektom synergii, jakie da włączenie Uniflex w struktury Grupy, Selena nie tylko zwiększy zakres działalności, zoptymalizuje koszty wytwarzania i dokona transferu know-how, ale także stanie się czołowym graczem na rynku uszczelniaczy akrylowych w całej Europie. Zespoły Seleny będą nie tylko rozwijać synergie, ale również wspierać Uniflex w uzyskaniu swojego pełnego potencjału. Ten sukces jest zgodny ze strategią realizacji wybranych akwizycji w naszym podstawowym obszarze biznesowym – powiedział Jean-Noël Fourel, prezes Selena FM SA, jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.

Uniflex S.p.A. to włoska spółka z sektora chemii budowlanej działająca od 1996 r. Jej zakład produkcyjny w miejscowości Mezzocorona na północy Włoch. Uniflex specjalizuje się w wytwarzaniu i sprzedaży uszczelniaczy akrylowych oraz dystrybucji silikonów i innych produktów chemii budowlanej. Produkty firmy w większości sprzedawane są we Włoszech, natomiast eksport realizowany jest głównie do Europy Zachodniej i stanowi około 30% sprzedaży przedsiębiorstwa. Łączne przychody Uniflexu to ok. 15 mln euro rocznie.

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie.

Wyświetlono: 735

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej