Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

W przyszłym roku jubileuszowa edycja Packaging Innovations

28.07.2017

Spółka Targi w Krakowie rozpoczyna przygotowania do jubileuszowej, bo 10. Edycji targów Packaging Innovations. Odbędą się one 17-18 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

- Międzynarodowe Targi Packaging Innovations na stałe wpisały się w kalendarz imprez branżowych w dziedzinie opakowań i etykiet. Zainteresowanie nimi nieustannie rośnie, o czym najlepiej świadczą liczby. W 2009 r. wzięło w nich udział 69 wystawców. Z każdym kolejnym rokiem lista firm prezentujących swoją ofertę wydłużała się. Dziś jest ich trzykrotnie więcej w stosunku do premierowej edycji. Łącznie, we wszystkich dotychczasowych odsłonach targów, wzięło udział ponad 11,1 tys. wystawców, a pokazywane przez nich innowacyjne rozwiązania zobaczyło około 30 tys. specjalistów z 27 krajów z całego świata. Podczas wielogodzinnych branżowych warsztatów eksperci zaprezentowali prawie 500 innowacji, a powierzchnia wystawiennicza Targów urosła do ponad 10 tys. m2. Zapotrzebowanie na opakowania i etykiety ciągle rośnie, dlatego należy się spodziewać, że m.in. za sprawą Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations przełamane zostaną kolejne bariery technologiczne, które jeszcze bardzie rozwiną i uatrakcyjnią branżę opakowań. Proces kreacji i promocji nowego produktu jest możliwy tylko wtedy, gdy swoje siły połączą wizjonerzy-projektanci, producenci, przedsiębiorcy, na odbiorcach kończąc. Dlatego, chcąc sprostać oczekiwaniom zwiedzających, na bieżąco monitorujemy nowe trendy i zgodnie z nimi przygotowujemy bardzo atrakcyjny program towarzyszący – wyjaśniają organizatorzy targów Packaging Innovations.

Targi Packaging Innovations to jednak nie tylko możliwość wymiany doświadczeń i spotkanie specjalistów z branży. Stałym elementem programu wystawy jest konkurs „Strefa Studenta”. W przyszłym roku nie zabraknie również specjalnej strefy workShops, gdzie teoretycy i praktycy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Wyświetlono: 572

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej